The Bat! to bezpieczny klient poczty elektronicznej

Program The Bat! jest odporny na błędy spowodowane luką Heartbleed w TLS

The Bat! nie jest podatny na lukę Heartbleed w implementacji TLS (Transport Layer Protocol), które niedawno zostały odkryte w bibliotece kryptograficznej OpenSSL i produktach na niej opartych. The Bat! wykorzystuje własną implementację protokołu SSL/TLS, które nie są dotknięte tym błędem. Ponadto program nie obsługuje rozszerzenia Heartbeat (RFC6520), którego powyższa luka dotyczy.

The Bat! zapewnia bezpieczne połączenie między programem, a serwerem poczty e-mail przez IMAP4 (Internet Message Access Protocol v.4), POP3 (Post Office Protocol v.3) i SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) oraz protokoły kryptograficzne SSL (Secure Socket Layer) i TLS. Najnowsza wersja The Bat! obsługuje także starsze protokoły bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych. Powodem jest nadal istnienie serwerów pocztowych, pracujących na podstawie SSL 3.0, choć większość dostawców przeszła już na obsługę protokołu TLS. Część implementacji TLS została dotknięta problemem luki Heartbleed. Błąd ten pozwala na przejęcie przez przestępców informacji z pamięci narażonych maszyn.

99,3% wszystkich witryn internetowych i dostawców usług poczty elektronicznej pracuje na podstawie nowego protokołu TLS 1.0 wg http://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_Layer_Security.

Program The Bat! pracuje na podstawie protokołów: SSL 3.0, TLS 1.0 i TLS 1.1, a zatem jest zgodny ze wszystkimi serwerami poczty. Jest to jedyny klient poczty, wspierający sprzętowo autoryzację CRAM-MD5 przy pomocy tokenu USB. Zatem, dzięki The Bat! można ustanowić bezpieczne połączenie serwerów pocztowych w dowolnym momencie.” – wyjaśnia Maxim Masiutin, CEO Ritlabs. – „Mamy zaimplementowany protokół SSL 3.0 w naszym programie The Bat!, aby umożliwić użytkownikom wysyłanie i odbieranie poczty, poprzez serwery, które wciąż działają na starej wersji protokołu. Prawdopodobnie, potrzebują czasu aby zaktualizować oprogramowanie."

Więcej informacji o programie na stronie: http://www.ritlabs.com/en/

***

O Ritlabs

Ritlabs SRL jest firmą specjalizującą się w tworzeniu i rozwoju produktów bezpiecznej komunikacji dla klientów korporacyjnych i prywatnych. Dostarcza oprogramowanie dla każdego rodzaju użytkownika, takie jak The Bat!, The Bat! Voyager, BatPost, czy SecureBat!.

Spółka Ritlabs powstała w 1998 r. i rozpoczęła programowanie od stworzenia znanego menedżera plików Dos Navigator. Potem oddała Dos Navigator za darmo i udostępniła kod źródłowy, pozwalając na dalszy rozwój programu przez społeczność. Teraz firma skupia się na linii produktów do bezpiecznej transmisji danych w Internecie.

Ritlabs z siedzibą w Kiszyniowie, Mołdawia, w mieście o długiej historii rozwoju wiedzy technologicznej. Klientami firmy są zarówno biznesowi profesjonaliści, jak również domowi entuzjaści komputerowi Do ich klientów zaliczają się organizacje rządowe, banki, firmy IT (producenci oprogramowania i sprzętu) i przedsiębiorstwa z branży lotniczej. Wielojęzyczne wsparcie pozwoliło poszerzyć Ritlabs liczbę klientów na całym świecie i teraz ma użytkowników w 191 krajach.

Źródło Ritlabs. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top