Popraw Wiadomości branżowe

Sprzedaj stary telefon na skupujemy.allegro.pl a pieniądze … przekaż na cele charytatywne

Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska i jednocześnie pomóc potrzebującym? Teraz na skupujemy.allegro.pl można w łatwy sposób pozbyć się niepotrzebnych telefonów, a otrzymane za to pieniądze

Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska i jednocześnie pomóc potrzebującym? Teraz na skupujemy.allegro.pl można w łatwy sposób pozbyć się niepotrzebnych telefonów, a otrzymane za to pieniądze przekazać na rzecz wybranej fundacji. Wystarczy podczas składania zlecenia wybrać fundację, którą chce się wesprzeć oraz podać kwotę, jaka ma zasilić jej konto.

Działający od kilku miesięcy serwis skupujemy.allegro.pl kupuje używane telefony komórkowe bez względu na ich stan techniczny. Jak to działa? W skupujemy.allegro.pl Sprzedający wybiera model swojego telefonu i ocenia jego stan techniczny. Natychmiast otrzymuje wycenę i, jeśli mu odpowiada, otrzymuje od serwisu zaadresowaną zwrotnie kopertę (w przypadku tanich telefonów), lub do jego drzwi zapuka opłacony z góry kurier (jeśli telefon jest droższy niż 200 zł). Dodatkowo, teraz wszystkim użytkownikom, którzy przysłali telefon samodzielnie przesyłką rejestrowaną i zawarli transakcję serwis zwróci 4,55 zł za wysyłkę (dokładnie tyle kosztuje przesyłka listem poleconym priorytetowym do 350g – telefon powinien się w tej wadze zmieścić). Jeżeli w ocenie rzeczoznawców serwisu otrzymany telefon odpowiada opisowi technicznemu, wskazana kwota przesyłana jest na konto Sprzedającego. Jeśli nie – Użytkownik decyduje, czy akceptuje zaproponowaną kwotę, czy też telefon ma zostać mu odesłany na koszt serwisu. Wszystko odbywa się za pomocą wygodnego panelu na koncie klienta.

- Od startu serwisu skupiliśmy prawie 8 tysięcy telefonów od prawie 4,5 tysiąca osób. Rekordzista sprzedał nam 56 telefonów – podsumowuje Diana Tokarska, Kierownik Zespołu Zarządzania Kategoriami w serwisie Allegro. -Najpopularniejsze dotychczas modele to Nokia 6300 – ponad 600 kupionych sztuk, Nokia E51 – prawie 500, Nokia N73 – prawie 350. Najdroższy telefon skupiliśmy za 900 złotych. Dodatkowo skupiliśmy 57 iPhonów, 133 Blackberry, 87 HTC – dodaje Tokarska.

A to już wiesz?  Ericsson Mobility Report: 5,6 mld „smartfonowych” subskrypcji w 2019 roku

Serwis skupujemy.allegro.pl rozwija swoje funkcjonalności. Podczas składania zlecenia użytkownik ma teraz możliwość przekazania pieniędzy na wybraną, współpracującą z serwisem fundację. W kroku "Potwierdzenie" wystarczy wybrać fundację z listy oraz podać jaki procent kwoty, którą otrzyma się za telefon, chce się przeznaczyć na wsparcie. Pieniądze przekazane fundacji przelewane są na jej konto raz na 3 miesiące.

Wśród fundacji, które można wesprzeć znajdują się:
- Fundacja All for Planet,
- Fundacja Dziecięca Fantazja,
- Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko",
- Fundacja Nasza Ziemia,
- Fundacja Siepomaga,
- Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka",
- Stowarzyszenie "Tęcza",
- Stowarzyszenie "Pomost",
- Fundacja Pokonać Alergię,
- Fundacja Silentio,
- Fundacja Rozwoju Kapitału Społecznego.

Partnerem współpracującym z Grupą Allegro w realizowaniu projektu skupujemy.allegro.pl jest warszawska firma Greenfone Sp. z o.o., lider na polskim rynku w dziedzinie recyclingu i ponownego wykorzystania telefonów komórkowych. Od wielu lat stara się skutecznie ograniczać liczbę wyrzucanych telefonów. Telefony segregowane są na te, które nadają się do ponownego użytku oraz takie, które zostaną poddane recyklingowi. Pozyskane telefony są testowane przez techników i odpowiednio klasyfikowane. W zależności od wyniku testu telefonu jest on kierowany do ponownego wykorzystania lub utylizacji. Telefony, których nie da się ponownie wykorzystać, są utylizowane w sposób niezagrażający środowisku. Greenfone Sp. z o.o. korzysta z usług specjalistycznej firmy zajmującej się utylizacją. Firma ta posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 i Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004, co oznacza, że spełnia wszelkie wymogi prawne w zakresie gospodarki odpadami.

< 233480" >
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy