Wiadomości branżowe

Nadchodzi następca selfies?

Selfie - trend, który zawładnął wirtualnym światem społecznościowym, uhonorowany przez „The Oxford Dictionaries” tytułem słowo roku, doczekał się silnej konkurencji. Według badań Samsung, już prawie 2/3 aktywnych w mediach społecznościowych Brytyjczyków wrzuca zdjęcia ze swoimi zwierzakami. Czy petsies opanują wirtualną rzeczywistość podobnie jak selfies?

W Wielkiej Brytanii moda na umieszczanie w profilach społecznościowych zdjęć z pupilami trwa już od paru miesięcy. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Samsung, prawie 2/3 Brytyjczyków przyznaje, że regularnie udostępnia w Internecie zdjęcie typu petsie (nazwa pochodzi od angielskiego słowa pet, które oznacza domowe zwierzątko). Jakie są tego powody?

42% Brytyjczyków publikuje zdjęcia swoich zwierząt, ponieważ je… po prostu kocha. Pupile uważane są za członków rodziny i zasługują na to, aby być częścią wirtualnego życia swoich opiekunów. Bardzo często uwieczniane są też oryginalne, wzbudzające uśmiech na twarzy zachowania zwierzaków, które niekiedy stają się hitami Internetu. Które zwierzęta najczęściej inspirują właścicieli, aby pokazać je w sieci?

• 62% właścicieli psów to fani petsies
• Swojego kota pokazuje w Internecie 52% opiekunów
• Tylko 8% miłośników królików pokazuje je online
• Świnki morskie są najmniej popularne – ich zdjęcia umieszcza zaledwie 4% brytyjskich właścicieli tych zwierząt

W Wielkiej Brytanii organizowane są już konkursy, np. the Petsie Awards, które mają na celu wybranie najciekawszych zdjęć pupili. Cieszą się one dużą popularnością, również ze względu na udział gwiazd, fanek petsies, takich jak aktorka Millie Mackintosh. Polscy celebryci również podążają za światowymi trendami, zdjęcia ze zwierzakami prezentują blogerki, modelki i aktorki. Być może za sprawą gwiazd, petsies staną się popularne również w naszym kraju i niedługo polski Internet wypełni się zdjęciami z ukochanymi zwierzakami?

Badanie zostało zrealizowane przez OnePoll na reprezentatywnej grupie 2 000 brytyjskich właścicieli zwierząt, na zlecenie Samsung Electronics Co., Ltd.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts