Popraw Wiadomości branżowe

Cisco Networking Academy partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie – Net Masters Cup

Cisco Networking Academy to program edukacyjny firmy Cisco, światowego lidera produktów sieciowych i jednego z największych przedsiębiorstw w branży informatycznej. Cisco wesprze merytorycznie i organizacyjnie Olimpiadę oraz ufunduje nagrody dla zwycięskiej drużyny i nauczyciela prowadzącego – szkolenia i kurs instruktorski przygotowujące do certyfikacji Cisco Certified Network Associate.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy do VI edycji, organizowanej przez Grupę Allegro i Grupę Netia, ruszyły na początku stycznia i potrwają do 1 marca. Już ponad 650 drużyn z całej Polski zgłosiło się do rozgrywek, które rozpoczną się 18 marca od eliminacji on-line, a zakończą się 24 czerwca podczas Wielkiego Finału organizowanego na żywo.

Eksperci Cisco będą wspierać merytorycznie i organizacyjnie Net Masters Cup przez cały przebieg konkursu. Ponadto Cisco ufunduje nagrody dla zwycięskiej drużyny: trzy szkolenia przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego Cisco Certified Network Associate – najbardziej rozpoznawalnego certyfikatu w ramach Cisco Networking Academy. Nauczyciel prowadzący będzie mógł liczyć na kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, który pozwoli mu prowadzić zajęcia z uczniami w ramach zajęć z informatyki lub dodatkowo – dla zainteresowanych uczniów.

Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona partnerów olimpiady Net Masters, która dla młodych entuzjastów technologii będzie nie tylko znakomitą okazją do rywalizacji, ale również – świetną zabawą. Cisco od lat wspiera kształcenie informatyczne w szkołach średnich oferując nowoczesne i atrakcyjne materiały edukacyjne z obszaru IT w ramach programu Cisco Networking Academy. Mamy nadzieję, że również słuchacze programu NetAcad wezmą udział i odniosą sukcesy w olimpiadzie Net Masters” – mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, koordynator programu Cisco Networking Academy w Polsce.

Poza firmą Cisco, partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Nowa formuła konkursu…

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie w nowej formule. Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Drużyny zostaną przydzielone do 7 okręgów. Do I etapu przystępują wszystkie zarejestrowane drużyny. Do II etapu przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu. Do Wielkiego Finału przejdą 3 najlepsze drużyny z każdego okręgu.

Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Drużyny zarejestrowane w VI edycji, które odpadną w eliminacjach lub półfinałach online będą miały szansę na zdobycie jednej „dzikiej karty” uprawniającej do startu w finale. Karty będą nagrodą w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

…i nowe, jeszcze ciekawsze nagrody

VI edycja to nie tylko nowa nazwa, nowi organizatorzy, partnerzy i nowa formuła, ale także nowe, wyjątkowe nagrody. Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz sprzęt elektroniczny. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, sprzęt elektroniczny oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP oraz portal Onet.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram:

ZAPISY DRUŻYN

9 stycznia – 1 marca 2013 – kampania informacyjna, eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy drużyn za pośrednictwem portalu netmasterscup.pl

TESTY ON-LINE

18-22 marca 2013 – I etap testów on-line
4 kwietnia 2013 – ogłoszenie wyników I etapu testów on-line
22-25 kwietnia 2013 – II etap testów on-line
20 maja 2013 – ogłoszenie wyników II etapu testów on-line

WIELKI FINAŁ

24 czerwca 2013 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo

***

O Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line. 

O Grupie Allegro:

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, lokalo.pl, fashiondays.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

O Cisco Networking Academy:

Program Cisco Networking Akademy jest najważniejszą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to  program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r.  adresowany zarówno do studentów, jak i uczniów szkół średnich. Głównym celem Akademii Cisco jest pomoc w zdobyciu wykształcenia w zakresie ICT, podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenie szans zatrudnienia. W ramach programu, Cisco współpracuje w Polsce z ponad 400 instytucjami edukacyjnymi (szkołami średnimi i wyższymi) kształcąc uczniów i studentów w zakresie technologii informatycznych, w szczególnosci  sieciowych, przygotowując ich do rozpoznawanych na całym świecie certyfikacji Cisco: CCNET, CCNA, CCNA Security oraz CCNP. Uczestnictwo w programie Cisco Networking Academy umożliwia słuchaczom kursów zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności w zakresie projektowania, tworzenia, zabezpieczania sieci komputerowych oraz zarządzania nimi. Wszystkie kursy są prowadzone z wykorzystaniem innowacyjnej metodologii kształcenia łączącej e-learning, tradycyjne wykłady, ćwiczenia interaktywne z zajęciami w laboratorium. W ubiegłym roku w  Polsce w kursach programu NetAcad na różnych poziomach uczestniczyło ponad 20 tysięcy słuchaczy, w tym ponad 7 tysięcy w szkołach średnich.

Więcej o programie:

http://www.cisco.com/web/learning/netacad/index.html

http://pl.netacadadvantage.com/

O Grupie Netia:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O Grupie Allegro:

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Markafoni.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

< 235010" >
Źródło Net Masters Cup. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts