Internet

Zwiększenie prędkości pobierania danych dla konsumentów

Operator Indosat zlecił firmie Ericsson modernizację sieci i jednocześnie uruchomił najszybszą w Azji mobilną sieć szerokopasmową opartą o rozwiązanie HSPA Evolution firmy Ericsson. Sieć ta umożlwia osiąganie prędkości do 42Mbps. Z usług operatora Indosat obecnie korzysta 39.100.000 abonentów w Indonezji. Jest to część kilkuletniego projektu, którego celem było rozszerzenie możliwośći korzystania z technologii mobilnych przez mieszkańców Indonezji.

Modernizacja nie tylko przygotuje sieć do migracji do sieci następnej generacji w technologii LTE, ale również wyposaży ją w funkcje, które zmniejszają zużycie energii i emisję CO2 do atmosfery, czyniąc sieć bardziej przyjazną dla środowiska przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Zrównoważony charakter tej sieci zostanie wsparty przez wiele “zielonych” stacji bazowych zasilanych przez alternatywne źródła energii.

Harry Sasongko Tirtotjondro, prezes Indosat mówi: „Z dumą uruchamiamy najszybszy dostęp do Internetu DC-HSPA + 42 Mb / s, jako pierwsi w Azji i drudzy na świecie. Oprócz świadczenia najszybszego transferu danych z prędkością do 42 Mb / s, Indosat wspiera również przemysł telekomunikacyjny w tworzeniu “zielonej telekomunikacji”.

Johan Wibergh, kierownik działu Networks w firmie Ericsson, powiedział: “Ruch w sieciach mobilnych każdego roku się podwaja. Modernizacja sieci stała się kluczowa dla operatorów, aby mogli oni w dalszym ciągu oferować najlepsze usługi swom abonentom. Jednocześnie ważne jest obniżenie całkowitego kosztu posiadania infrastruktury i dbanie o to, aby prowadzony biznes wywierał jak najmniejszy wpływ na środowisko “.

W ramach umowy Ericsson dostarczy Indosat najnowszej technologii stacje bazowe RBS 6000, MSS Blade Cluster oraz radiolinie MINI-LINK TN. Usługi projektowania sieci, wdrażania, szkolenia i usługi wsparcia są również częścią umowy. Modernizacja zapewni operatorwi Indosat elastyczność, dzięki której możliwa będzie migracja do technologii nowej generacji, znanej jako LTE (Long Term Evolution).

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

http://media.ericsson.pl/pr/161904/operator-indosat-uruchamia-najszybsza-siec-w-azji

Similar Posts