AP1000i – ekonomiczna „enka” dla biznesu

AP1000i – ekonomiczna „enka” dla biznesu
Meru Networks wprowadziło na rynek serię punktów dostępowych AP1000i, które umożliwiają tworzenie sieci WLAN pracujących w standardzie 802.11n. Produkty z nowej serii to rozwiązania klasy biznesowej, oparte na technologii wirtualizacji sieci bezprzewodowych i wykorzystujące wszystkie opatentowane innowacje Meru. Urządzenia wyróżnia dodatkowo bardzo atrakcyjna cena.

1

Punkty dostępowe Meru AP1000i są przeznaczone zwłaszcza dla organizacji wielooddziałowych, np. sieci hoteli, szkół, firmowych biur, magazynów lub hal logistycznych w różnych lokalizacjach. Produkt powinien też zainteresować mniejsze oraz średniej wielkości organizacje, które chciałyby za rozsądne pieniądze wdrożyć niezawodną, wydajną i łatwo zarządzalną sieć WLAN. Te oczekiwania ma właśnie spełnić seria Meru AP1000i, na którą składają się dwa modele: AP1010i i AP1020i. Dysponują one odpowiednio jednym i dwoma modułami radiowymi, pracującymi w standardzie „n”, ale wspierającymi także starsze standardy 802.11a/b/g. W urządzeniach zamontowano anteny wewnętrzne wykonane w technologii MIMO, nadające w paśmie radiowym 2.4GHz oraz 5GHz.

„Przy pomocy tego sprzętu można bardzo łatwo stworzyć sieć bezprzewodową w każdym oddziale organizacji. Nie trzeba planować wykorzystania kanałów radiowych lub też ich przeplanowywać w razie wystąpienia zmian w sieci. Wszystkie punkty dostępowe pracują bowiem na jednym kanale, bez wzajemnych zakłóceń, co gwarantuje wykorzystana w sprzęcie technologia Virtual Cell™. Problemem nie jest również konfiguracja sieci, ponieważ odbywa się automatycznie dzięki centralnie zarządzanemu kontrolerowi sieci bezprzewodowej. Niezawodność i wydajność znaną z tradycyjnych sieci kablowych zapewnia z kolei technologia wirtualizacji Virtual PortTM, a także Air Traffic Control™ – do kontroli i zarządzania ruchem w sieci. Dodatkową zaletą jest także to, że siecią można zarządzać zdalnie, z centrali firmy” – tłumaczy Piotr Kotwica, Meru Account Manager w firmie Konsorcjum FEN, która jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Meru Networks w Polsce.

Seria AP1000i zapewnia też pełne bezpieczeństwo sieci, oferując m.in. funkcje wykrywania obcych punktów dostępowych, ochronę przed intruzami w sieci, czy szyfrowanie danych kluczem WPA2, pozostając przy tym odporna na zagrożenia związane z niedawno wykrytą w tym protokole tzw. „Lukę 196”. Z innych ciekawych funkcji warto wymienić opcję współpracy z oprogramowaniem E(z)RF Network Manager, które umożliwia centralne zarządzanie wieloma kontrolerami. Użyteczna może być także pełna kompatybilność z systemem diagnostycznym Meru Service Assurance Manager.

„Charakterystyka produktów z serii Meru AP1000i niewiele odbiega od możliwości oferowanych przez najbardziej zaawansowaną serię Meru AP300, chociaż ta ostatnia ma lepsze parametry wydajnościowe, a także oferuje nieco lepszy zasięg dzięki antenom zewnętrznym. Świadczy to o bardzo wysokim standardzie nowych punktów dostępowych Meru, w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę ich cenę” – dodaje Piotr Kotwica z Konsorcjum FEN.

Urządzenia z serii Meru AP1000i kosztują wg. cen katalogowych 395 USD netto za model AP1010i oraz 695 USD netto za model AP1020i. Ceny ta stawiają je na pierwszym miejscu wśród rozwiązań podobnej klasy na rynku, biorąc pod uwagę koszt zakupu do oferowanych możliwości.

Dodatkowe informacje o Meru Networks
Meru Networks to jedna z największych firm sieciowych, specjalizująca się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych (WLAN). Rozwiązania Meru są uznawane za najbardziej wizjonerskie rozwiązania bezprzewodowe na rynku (wg Gartner Group, raporty z 2007 i 2008 r.), a korzystają z nich największe firmy na świecie, uczelnie i instytucje administracji publicznej. W Polsce rozwiązania Meru są dostępne od 2008 roku za sprawą Konsorcjum FEN, który jest wiodącym dostawcą sprzętu IT z wartością dodaną. Więcej informacji o Meru Networks można znaleźć od adresem: www.merunetworks.pl. Więcej informacji o Konsorcjum FEN jest podstępne pod adresem: http://www.fen.pl.

Authors
Top