Internet

Netia partnerem Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego

Netia partnerem Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego, towarzyszącej obchodom Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 17 maja 2010 r.

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI), przypadający w tym roku na dzień 17 maja, odbywa się pod hasłem „ICT for a better life – Technologie informacyjne podnoszą jakość życia”. Tegoroczne obchody koncentrują się głównie na zagadnieniach związanych z budową społeczeństwa informacyjnego w wymiarze obywatelskim, takich jak bezpieczeństwo, prywatność, swoboda informacji czy edukacji.

Program obchodów ŚDSI, trwających od kwietnia do czerwca br. obejmuje liczne debaty i konferencje poświęcone tematyce informacyjnej w różnych aspektach oraz spotkania przedstawicieli biznesu i administracji państwowej. Główna część merytoryczna – konferencja: „Edukacja ostatnią szansą dla Polski? – czyli miejsce i rola edukacji w społeczeństwie informacyjnym”, porusza temat powszechności edukacji informatycznej jako kluczowej dla budowy społeczeństwa informacyjnego.

„Cyfrowe wykluczenie jest jedną z największych przeszkód w budowie społeczeństwa informacyjnego. Netia, jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce jest szczególnie zobligowana do wspierania inicjatyw zapobiegających temu zjawisku. Dlatego cieszymy się, że możemy partnerować ŚDSI” – powiedziała Małgorzata Babik, rzecznik prasowy Netii.

Wielka Gala Społeczeństwa Informacyjnego, odbywająca się na Zamku Ujazdowskim w Warszawie stanowi element centralnych obchodów ŚDSI. Jest okazją do wymiany poglądów w środowisku związanym z budową społeczeństwa informacyjnego. Podczas Gali zostaną również wręczone najstarsze wyróżnienia środowiska teleinformatycznego – statuetki INFO-STAR, a także statuetki INFOSTAT’2010.

http://media.netia.pl/pr/161906/netia-partnerem-swiatowego-dnia-spoleczenstwa-informacyjnego

Similar Posts