Wiadomości branżowe

Znamy finałową dziesiątkę konkursu „Muzyka do nakręcenia”. Do 9 października trwa głosowanie internautów

Rozpoczął się kolejny etap konkursu „Muzyka do nakręcenia”. Wybranych zostało dziesięć najlepszych zdaniem jurorów piosenek, spośród których internauci wybiorą zwycięski utwór. Nagrodą będzie nakręcony przez profesjonalnych filmowców teledysk oraz jego promocja w mediach, m.in. premiera na serwisie ONET.pl. Aby oddać głos na swojego faworyta należy do 9 października do godz. 22:00 wejść na stronę http://nuplays.pl/contest, a następnie wskazać wybrany utwór. Wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody ufundowane przez Sponsorów konkursu – ZyXEL Communications i Progresja Music Zone.

Wybory najlepszych dziesięciu piosenek były bardzo burzliwe. Zgłoszonych zostało 93 utworów, wiele z nich zasługiwało na szansę zdobycia pierwszej nagrody, którym jest wideoklip oraz jego promocja w mediach - premiera na serwisie ONET oraz wywiady z zespołem na łamach ONET oraz  Musick Magazine.

Jury w składzie: Partyk Lewandowski - Festival Audiowizje, Jan Okulicz Kozaryn - tlumtlum.pl, Paweł Soproniuk – NuPlays, Radek Szatkowski - Bemowo.fm oraz Konrad Kotlarski  - Progresja Music Zone zdecydowało, że w drugim etapie konkursu, o głosy internatów powalczą: ShataQS z piosenką „You’re beautiful”, Flu&B z „Gettin Darker”, HOAP z „New World”, Dzikie Jabłka z „Zielona Rutka”, Holly Blue, Killing Silence z „Consciation”, The Blue Magician z „Control”, Zimowa z „Cover the fall”, Czary Mary Koszmary i Ćmy z „Ostatni ziemski akt”, LABAJ z „Sorrow”.

„Szukałem przede wszystkim ciekawych kompozycji, interesujących wokali i dobrych aranżacji. Wydaje mi się, że dziś są to czynniki decydujące o sukcesie” – powiedział Paweł Soproniuk, juror z platformy NuPlays. Uzasadnienia dla wyborów Jury oraz szczegółową punktację przyznaną poszczególnym utworom znajdziecie na blogu platformy NuPlays pod adresem: http://blog.nuplays.pl/nuplayspolska/entry/muzyka-do-nakrecenia-mamy-finalistow

O tym kto zostanie zwycięzcą konkursu, zdecydują internauci, którzy na oddanie swojego głosu mają czas do 9 października do godziny 22:00. Każdy ma prawo do jednego głosu, a każdy głos ma szansę na nagrodę ufundowaną przez Sponsorów. Od firmy ZyXEL Communications są to: serwer multimedialny NSA 320 oraz dwa routery NBG-418N, od klubu Progresja Music Zone są to: cztery zaproszenia na dowolny, organizowany przez klub koncert, od NuPlays – dziesięć dostępów do streamingu live dowolnego koncertu transmitowanego przez platformę.

Do piosenki, która zdobędzie największa ilość głosów internautów, wybrana przez TLUMTLUM ekipa zrealizuje teledysk w czasie warsztatów na Festivalu Audiowizje, gdzie odbędzie się także jego uroczysta premiera. W składzie ekipy filmowców znajdzie się dwóch operatorów, reżyser, scenarzysta i montażysta. Przewodniczyć im będzie Bogdan Dziworski, znany reżyser, autor ponad 40 filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, operator, scenarzysta i fotografik.

Konkurs „Muzyka do nakręcenia” pokazuje, jak wiele jest w Polsce utalentowanych młodych ludzi, którzy starają się przebić na trudnym rynku branży muzycznej. Oraz jak potrzebne są tego typu projekty, które umożliwiają im wyjście ze swoją twórczością do szerszej publiczności.


dostarczył infoWire.pl
Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cych   #pl   #tym   #za