IT i technologie LIFESTYLE

iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino

iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino
30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym

Data publikacji: 2018-10-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym świecie.

iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino LIFESTYLE, IT i technologie - 30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym świecie.

30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym świecie. Fani kalifornijskiego giganta spotkali się tego dnia również w salonie iSpot
w warszawskiej Arkadii, by wspólnie z iMagazine zobaczyć, co tym razem zaprezentuje Apple.

 

Premiery Apple zawsze wzbudzały wiele emocji wśród wielbicieli nowinek technologicznych. Już od dawna przypuszczano, jakie urządzenia zostaną przedstawione światu na październikowej konferencji. Czego spodziewali się uczestnicy relacji zgromadzeni w iSpot Arkadia? W przeważającej większości premier kolejnych iPadów oraz MacBooka Air.

 

Spekulacje ustały wraz z nastaniem godziny 15.00 polskiego czasu. Na konferencji, która odbyła się w Nowy Jorku pod hasłem There’s more in the making, Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z ekranem retina. Jego rozdzielczość wynosi 4 mln pikseli. W urządzeniu pojawiła się trzecia generacja klawiatury motylkowej, a każdy przycisk jest podświetlany osobno. MacBook Air został wyposażony w lepsze głośniki – 25% głośniejsze i z dwa razy mocniejszym basem. W obudowie znalazły się trzy mikrofony. Apple zapowiedział, że nowy MacBook Air wytrzymuje 13 godzin pracy podczas odtwarzania wideo
w iTunes. Co ważniejsze – obudowa sprzętu jest o 17 proc. mniejsza, niż jego poprzedników, a waga to zaledwie 1,24 kg! Sprzęt będzie dostępny od 7 listopada. Jego cena w podstawowej wersji wyniesie 1 199 dolarów.

A to już wiesz?  ADATA HM800 – najlepszy dodatek do telewizorów Smart TV oraz konsol

 

Kolejną nowością jest nowy Mac Mini z sześciordzeniowym, dektopowym procesorem. W maksymalnej wersji RAM będzie miał aż 64 GB. Wersja podstawowa będzie kosztowała 799 dolarów.

 

Trzecia nowość była długo oczekiwana i spodziewana – Tim Cook zaprezentował nowego iPada Pro. Sprzęt można odblokować tylko za pomocą FaceID. Nowy iPad będzie o 1 mm cieńszy od swojego poprzednika. Fanów urządzeń zapewne zainteresuje fakt, że ekran mniejszego iPada Pro został zwiększony, natomiast w większym iPadzie Pro przekątna została taka sama, przy zmniejszeniu rozmiaru urządzenia. Szybkość iPadów Pro jest imponująca – jak podaje Apple urządzenia prześcigają 92 proc. laptopów sprzedanych w ubiegłym roku. W maksymalnym wariancie będą miały 1 TB wbudowanej pamięci. Użytkownicy ucieszyli się z faktu, że powstała nowa przejściówka USB-C – Lightning, która umożliwia ładowanie iPhone'a z iPada. Ale to nie koniec nowości – Apple Pencil 2 ma magnes, dzięki któremu użytkownicy w łatwy sposób przyczepią go do obudowy iPada Pro. Sprzęt jednocześnie ładuje się indukcyjnie. W nowych iPadach można korzystać z pełnej wersji Photoshopa. Pojemność urządzeń wynosi 64 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Ich cena wynosi: iPad Pro 10,5 – 649 dolarów, iPad Pro 2018 11’’ – od 799 dolarów oraz iPad Pro 2018 12,9’’ – od 999 dolarów.

 

Apple jak zwykle nas nie zawiódł – mówi Janek Trzpil, ekspert iSpot. Już nie możemy doczekać się, aż sprzęt będzie dostępny w Polsce. To, że  zaprezentowane dziś nowości będą jeszcze lepsze technicznie -wiedzieliśmy. Ale pozytywnym zaskoczeniem dla nas jest fakt, jak dużo elementów premierowych urządzeń powstaje dzięki recyclingowi, a tym samym przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego – dodaje.

 

 

 

 

***

iSpot Polska – informacje

A to już wiesz?  Deweloper pomoże klientowi dzięki aplikacji

 

iSpot Apple Premium Reseller to sieć salonów z pełną ofertą firmy Apple oraz firm trzecich specjalizujących się w tworzeniu produktów komplementarnych do iPodów, iPhone’ów, iPadów oraz Maców. Jest to sieć salonów spełniających restrykcyjne wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller. Zespół iSpot składa się z certyfikowanych specjalistów posiadających wiedzę pozwalającą na zaprezentowanie oraz dopasowanie aktualnie dostępnych, najnowocześniejszych na świecie rozwiązań do realnych potrzeb klienta. Odwiedzając salony iSpot, klient ma możliwość praktycznego przetestowania każdego z rozwiązań. iSpot Poland jest częścią Hili Ventures.

 

Więcej informacji na stronie: www.ispot.pl 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
iSpot i iMagazine o nowościach z Cupertino LIFESTYLE, IT i technologie - 30 października 2018 r. to data, która zapisze się w pamięci fanom marki Apple jako dzień premiery nowego MacBooka Air, Maca Mini oraz iPada Pro. Przebieg konferencji w Nowym Jorku śledziły miliony ludzi na całym świecie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy