Wiadomości branżowe

NXC2500: nowy kontroler WiFi ZyXELa dla małego biznesu

Teaser

Najnowszy w ofercie ZyXELa kontroler sieci bezprzewodowych NXC2500 umożliwi nawet mniejszym firmom skutecznie zarządzać ruchem WiFi, jak również sprostać wyzwaniom, które niosą za sobą trend BYOD i coraz większa popularność korzystających z sieci urządzeń mobilnych.

Liczba urządzeń, z których korzystamy na co dzień – w pracy czy w miejscach publicznych – stale rośnie. Zwiększa się więc zapotrzebowanie na hotspoty, gwarantujące szybkie, efektywne i działające bez przestojów połączenie z Internetem. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, szkoły i firmy rozbudowują więc swoje sieci o kolejne punkty dostępowe, którymi z czasem ciężko zarządzać osobno. Z myślą o takich sytuacjach ZyXEL skonstruował kontroler NXC2500 – zaawansowane i proste w obsłudze urządzenie do zarządzania siecią bezprzewodową.

ZyXEL NXC2500, obsługujący do 24 punktów dostępowych (8 punktów dostępowych w standardzie), jest pierwszym kontrolerem WiFi zaprojektowanym na potrzeby małego biznesu. Kontroluje wszystkie AP w sieci, aby utrzymać jak najlepsze parametry, bez zakłóceń i zaników zasięgu. Urządzenie oferuje łatwą instalację oraz szeroką funkcjonalność. Dedykowana aplikacja ZyXEL WLAN Optimizer umożliwia dodatkowo wygodne zaplanowanie i konfigurację sieci, w tym określenie liczby potrzebnych punktów dostępowych, ich odpowiednie rozmieszczenie oraz zasięg.

Do współpracy z urządzeniem producent proponuje najnowszą serię imitujących czujniki dymu punktów dostępowych NWA5120. Nowe produkty ZyXEL posiadają dożywotnią gwarancję, dzięki czemu klienci mogą być pewni, że otrzymują rozwiązanie o wysokiej jakości.

- Dziś trend BYOD oraz popularność urządzeń i aplikacji mobilnych wymusza stałe rozszerzanie zasięgu i przepustowości łącza WiFi – mówi Maciej Hukowski, Sales Account Manager, ZyXEL Communications. – Nowy kontroler NXC2500 daje mniejszym firmom możliwość stworzenia zaawansowanej sieci bezprzewodowej przy niewielkim budżecie, zaś integratorom i resellerom oferuje kompleksowe rozwiązanie sieciowe do prostego wdrożenia i zarządzania.

Dostępność

Urządzenie ZyXEL NXC2500 można nabyć za pośrednictwem AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp oraz u autoryzowanych partnerów w całej Polsce. Sugerowana cena urządzenia dla resellera to 325 EUR netto (wersja z licencją do obsługi 8AP).

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #kt   #które   #pl   #za