Popraw Wiadomości branżowe

Smartfony prowadzą w sprzedaży – Ericsson Mobility Report

Teaser

Około 55% wszystkich telefonów sprzedanych w drugim kwartale 2013 roku było smartfonami – wskazuje Ericsson Mobility Report. W całym roku 2012 było to 40%, a jeszcze rok wcześniej 30%. Opublikowany właśnie raport podkreśla trwały trend wzrostu  liczby smartfonów i transferowanych danych w sieciach na świecie.

Według raportu firmy Ericsson ruch w sieciach podwoił się pomiędzy drugim kwartałem 2012 roku i drugim kwartałem 2013 roku. W drugim kwartale 2013 roku globalny wskaźnik penetracji telefonii komórkowej wzrósł do 91%. Liczba mobilnych subskrypcji na świecie to obecnie około 6,5 mld. Rzeczywistych użytkowników telefonii komórowej jest około 4,5 mld, jako że duża liczba osób posiada więcej niż jedną subskrypcję. Najwięcej, bo aż 1,39 subskrypcji na 1 mieszkańca, przypada w Europie Środkowej i Wschodniej.

Pomiędzy kwietniem i czerwcem 2013 roku przybyło na świecie 105 mln subskrypcji. Najwięcej w Chinach (30 mln), Indonezji (9 mln), Indiach (8 mln), Bangladeszu (5 mln) i Nigerii (4 mln). Wzrosła również liczba subskrypcji w obszarze mobilnego internet. W ciagu dwunastu miesięcy pomiędzy drugim kwartałem 2012 i drugim kwartałem 2013 roku, liczba subskrypcji mobilnych wzrosła o 45%. Najwięcej nowych subskrypcji uruchomiono w obszarze technologii WCDMA/HSPA (75 mln) i LTE (25 mln).

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts