Wiadomości branżowe

NBG5615 – nowy dwupasmowy router od ZyXELa

Teaser

Nowy router ZyXELa to wysoko zaawanasowane urządzenie z wbudowanym serwerem mediów DLNA, optymalizujące przesyłanie multimedialnych strumieni HD. Dzięki trzem antenom i obsłudze dwóch pasm, NBG5615 oferuje prędkość do 750 Mb/s i zapewnia wysoką jakość przesyłania wielu multimediów HD jednocześnie.

NBG5615 to zaawansowany router dla wymagających użytkowników domowych. Obsługuje dwa pasma – 2,4 GHz i 5 GHz – dzięki czemu może przesyłać dane z prędkościami 300Mb/s (2,4 Ghz) i 450 Mb/s (5 Ghz). Zaawansowane funkcje QoS i zarządzania pasmem gwarantują stabilność i niezawodność połączenia dla wielu urządzeń pracujących w domowej sieci. Router posiada także unikalną funkcję NetUSB, dzięki której można współdzielić w sieci urządzenia podpięte do portu USB. ZyXEL NBG5615 to wydajne urządzenie sieciowe do strumieniowania danych multimedialnych, np. podczas odtwarzania wideo/audio HD, gier online, pobierania i przeglądania multimediów w Internecie oraz udostępniania plików przez wbudowany serwer FTP/SMB/CIFS.

Wyjątkowa konstrukcja

ZyXEL NBG5615 ma wyjątkową konstrukcję, składającą się z trzech anten dwuczęstotliwościowych, korzystających z technologii MIMO. Router wykorzystuje inteligentną technologię antenową SmartRange, zapewniającą optymalny zasięg sygnału. Sygnał można bez trudu odbierać w różnych pomieszczeniach w całym domu. Urządzenie posiada dodatkowo cztery porty Gigabit Ethernet, umożliwiające połączenie z serwerami multimedialnymi, odtwarzaczami itp. z szybkością do 10x większą, niż w przypadku standardowych sieci Ethernet.

Bezpieczny Internet dla gości i zaawansowane funkcje obsługi

NBG5615 pozwala na wydzielenie sieci bezprzewodowej dla gości. Dzięki temu rozwiązaniu ze strumieni multimedialnych mogą korzystać nie tylko domownicy, ale także goście, którzy otrzymują jedynie dostęp do stron www, nie naruszając prywatności sieci, plików i urządzeń w niej funkcjonujących.

Router posiada zaawansowane funkcje konfiguracji oraz zabezpieczenia 64/128-bit WEP, WPA. WPA2, WPA-PSK i WPA2-PSK, jak również SPI Firewall. Kontrolę dostępu do WiFi zapewnia funkcja sprzętowego włączania i wyłączania modułu radiowego i harmonogram pracy sieci bezprzewodowej.

Dostępność

Router ZyXEL NBG5615 można nabyć za pośrednictwem: AB, Action, eD'system oraz RRC. Sugerowana cena dla użytkownika końcowego to 111 EUR (ok. 450 zł) netto.

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts