Popraw Wiadomości branżowe

Pakiet Trwałych Korzyści – odpowiedź Banku Pekao na potrzeby przedsiębiorstw wynikające z ostatniego Raportu o Sytuacji Mikro i Małych Firm

Bank Pekao we współpracy z Partnerami: home.pl, Google, Microsoft, BIG InfoMonitor, Allianz Direct udostępnił mikro i małym firmom pakiet, który umożliwi skorzystanie z biznesowo przydatnych rozwiązań oferowanych przez partnerów bezpłatnie lub z korzystnymi zniżkami. Pakiet Trwałych Korzyści wesprze klientów w niektórych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Pakiet Trwałych Korzyści to oferty specjalne oraz rabaty na produkty i usługi renomowanych firm (home.pl, Google, Microsoft, BIG InfoMonitor, Allianz Direct), które mogą pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej. Pekao jako pierwszy bank w Polsce rozpoczął współpracę z liderami w swoich branżach, aby zaoferować przedsiębiorcom w pełni użytecznie pozafinansowe usługi dodatkowe. Program Pakiet Trwałych Korzyści jest odpowiedzią Banku na potrzeby klientów wynikające z raportuna temat sytuacji mikro i małych firm, a także cyklicznych Badań Satysfakcji Klientów.

Wyniki ostatniego raportu na temat e-gospodarki w firmach wskazały, że zaledwie 48 % mikro i małych firm w Polsce wykorzystuje Internet do jakichkolwiek działań reklamowych czy marketingowych, a stronę internetową posiada tylko 56% przedsiębiorców. Natomiast oprogramowanie do zarządzania używane jest tylko przez 57% firm. Kolejną dużą bolączką przedsiębiorców są problemy z terminowymi płatnościami ich kontrahentów, co rodzi potrzebę zastosowania narzędzi do zarządzania  ryzykiem zaległych płatności.

- Wiemy dobrze, że dla naszych klientów ich biznes jest ich światem. Dokładany starań by zrozumieć ich potrzeby i dostarczyć im najlepszych rozwiązań. Chcemy być postrzegani przez naszych klientów jako prawdziwy partner, który dba nie tylko o finansowe potrzeby przedsiębiorców. Dzięki Pakietowi Trwałych Korzyści, umożliwiamy firmom dostęp do wysokiej jakości usług pozafinansowych mówi Emanuele Cacciatore, Dyrektor Zarządzający  w  Banku Pekao S.A.

Z przeprowadzonych badań wynika również, że w zakresie relacji z bankiem/partnerami  zewnętrznymi, najbardziej cenione są rozwiązania przynoszące firmie wymierne oszczędności. Najlepiej jeśli bank oferuje w pakiecie z rachunkiem usługi dodatkowe, szczególnie gdyby były to rozwiązania darmowe, lub pozwalające obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Razem z partnerami projektu Pekao przygotował następujące oferty:

Firma home.pllider usług internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej tylko klientom Banku  Pekao oferuje nawet do 6 domen internetowych, hosting serwisów www – rejestracja na 6 miesięcy za 1 zł, wysokie zniżki na oprogramowanie do prowadzenia kompletnego sklepu internetowego. Dodatkowo wszystko to oferuje w pakiecie z usługą fakturowania on-line w serwisie faktury24.pl bezpłatnie przez 12 miesięcy. Przy przedłużeniu hostingu i sklepu internetowego firma oferuje darmowy certyfikat homeSSL.

- Posiadanie firmowej domeny internetowej jest obecnie tak naturalne jak posiadanie numeru NIP, czy konta w banku. Dzięki „Pakietowi Trwałych Korzyści”, klienci Pekao mają dostęp nie tylko do usług finansowych, ale także do narzędzi internetowych w tym, domen, sklepu internetowego i programu do fakturowania. Młody przedsiębiorca już na starcie wyposażony jest w pakiet niezbędnych rozwiązań do rozpoczęcia działalności w świecie offline i online  – mówi Marcin Kuśmierz, Prezes Zarządu home.pl.  

Dla klientów Banku Pekao SA którzy nie korzystali jeszcze z reklamy AdWords, firma Google oferuje dodatkowe 250 zł na pierwszą reklamę w Google AdWords, bezpłatne dedykowane wsparcie nawet do 3 miesięcy w rozpoczęciu działań reklamowych w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie, dedykowane szkolenia online.

- Coraz więcej firm w Polsce docenia możliwości rozwoju swojego biznesu poprzez internet. Reklama w wyszukiwarce Google za pomocą Google AdWords pozwala skutecznie i efektywnie pozyskiwać nowych klientów oraz budować wizerunek firmy, co z kolei przekłada się na wymierne efekty finansowe. Dzięki bezpłatnym szkoleniom oraz wsparciu naszych ekspertów chcemy pomagać klientom Banku Pekao  w pełni wykorzystywać potencjał reklamy w interneciepowiedział Adam Górniak, Dyrektor Marketingu Biznesowego w Google Polska.

Również Microsoft dla klientów biznesowych Banku oferuje korzystne rabaty na produkty: zniżki na zakup Microsoft Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm, zniżki na zakup Microsoft Office 365 Small Business Premium oraz dedykowane szkolenia online w zakresie Microsoft Office 365.

- Usługi w chmurze pozwalają na większą mobilność pracowników i ułatwiają dostęp do wszelkich danych w bezpieczny i bezproblemowy sposób, z każdego miejsca i urządzenia. Umożliwiają zupełnie nowe podejście do informatyki, bez wysokich nakładów inwestycyjnych, szybsze i bardziej elastyczne. Wreszcie, chmura tworzy możliwości zupełnie nowego stylu pracy, właśnie pracy zdalnej. Te aspekty wydają się być wysoko oceniane przez firmy MŚP, w szczególności te, które już miały możliwość przekonać się w praktyce o korzyściach płynących z zastosowania usług w chmurzemówi Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft.

Specjalnie dla klientów Banku Pekao BIG InfoMonitor przygotował wyjątkowo atrakcyjną ofertę na swoje produkty i usługi: zniżki na korzystanie z Rejestru Dłużników BIG, możliwość pobrania do dwóch raportów z bazy BIG InfoMonitor w cenie 1 zł netto oraz preferencyjne warunki uzyskania Certyfikatu Firmy Wiarygodnej Finansowo w wersji Mikro.

- Program partnerski BIG InfoMonitor i KIR ma na celu praktyczną pomoc przedsiębiorstwom w uniknięciu współpracy z nierzetelnymi kontrahentami i klientami oraz zwrócić uwagę na kwestię wiarygodności finansowej polskich firm – mówi Mariusz Hildebrand, Prezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A. Raporty z BIG InfoMonitor oraz Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo pomagają budować i wzmacniać zaufanie w środowisku biznesowym. Bank, który do swojej oferty dołączy produkty z programu, oprócz zwiększenia lojalności swoich klientów może przyczynić się również do poprawy ich kondycji i płynności finansowejdodaje.

 – Jako instytucja odpowiadająca za rozliczenia międzybankowe i oferująca liczne narzędzia do płatności czy obsługi e-faktur dla przedsiębiorstw, jesteśmy naturalnym sojusznikiem zarówno dla sektora finansowego, jak i dla przedsiębiorców. Dlatego wspólnie z BIG InfoMonitor zainicjowaliśmy działania, które mogą pomóc firmom w prowadzeniu rzetelnego i odpowiedzialnego biznesu, a także wzbogacają ofertę produktową bankówdodaje D. Marcjasz, Wiceprezes Zarządu  KIR S.A.

Dla klientów biznesowych Banku Pekao Allianz Direct oferuje 12% zniżki na nowe ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC, Start Casco, 12% zniżki na ubezpieczenia podróżne, 12% zniżki na nowe ubezpieczenia mieszkaniowe oraz 10% zniżki na wznowienia ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, Start Casco) oraz ubezpieczeń mieszkaniowych.

- Wchodząc 15 lat temu na rynek, przyjęliśmy strategię rozwoju poprzez budowanie długoterminowych relacji z naszymi partnerami. Konsekwentne trzymanie się tej ścieżki sprawiło, że dziś Allianz Polska oferuje swoje usługi wielokanałowo, nie tylko za pośrednictwem własnych agentów, ale także partnerów biznesowych: m.in. brokerów, dealerów samochodowych oraz banków i pośredników finansowych. Nasze długoletnie partnerstwo z Bankiem Pekao jest jednym z najlepszych tego przykładów. Dlatego cieszymy się, że możemy umacniać naszą współpracę, oferując klientom banku produkty ubezpieczeniowe Allianz na korzystnych warunkach – Marcin Kruszewski, Dyrektor Bancassurance w Allianz Polska

Pakiet Trwałych Korzyści to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Bank Pekao w tym roku w celu pozyskania nowych i zwiększenia lojalności dotychczasowych klientów biznesowych,  dzięki dostarczeniu im przydatnych biznesowo rozwiązań na atrakcyjnych warunkach cenowych.

- Za pośrednictwem Pakietu Trwałych Korzyści chcemy podnieść poziom usług świadczonych przez Bank. W ramach naszych działań  przewidujemy  możliwość  sukcesywnego uzupełnienia  programu o nowe elementy. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie pozyskamy nowych klientów, zwiększymy lojalność dotychczasowych, a także umocnimy świadomość – wizerunku Pekao, jako banku nowoczesnego, innowacyjnego oraz dbającego o rozwój biznesu swoich klientówmówi Dariusz Chrastina, Dyrektor Operacyjny w  Banku Pekao S.A.

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec  3 kwartału 2013 r. na poziomie 19,2%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 5000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn „Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts