Wiadomości branżowe

Międzykulturowa podróż GALAXY S II

Teaser

Dwoje blogerów podróżniczych, którzy pół roku temu wysłali telefon dookoła świata, postanowiło przyspieszyć jego podróż, porywając się na nowe wyzwanie. Samsung GALAXY S II przekazywany z rąk do rąk ma okrążyć kulę ziemską do końca tego roku i w tym celu poszukiwanych jest 40 osób z 40 państw, które włączą się do tego projektu. Do tej pory akcja dotarła do Gruzji, Azerbejdżanu, Dubaju, Tajlandii, Malezji, Kambodży, USA, Austrii, Australii, Indonezji, ale celem organizatorów akcji „Telefon dookoła świata” jest odwiedzenie aż 50 krajów i zamknięcie wokółziemskiej pętli!

Każdy, do kogo trafi przesyłka, ma kilka zadań do wykonania, ale najważniejszym jest nagranie 90 sekundowego filmu: One Cool Thing (Jedna Fajna Rzecz), zostawienie go w pamięci telefonu i przekazanie sprzętu dalej. Osoby, które biorą udział w akcji, na bieżąco relacjonują, co się dzieje z telefonem, ale też piszą o sobie. Z zebranego przez telefon materiału zostanie stworzony jeden film, podsumowujący całą akcję. Do tej pory do akcji zgłosiło się ponad 200 osób, z ponad stu państw, na bloga weszli ludzie z ponad 160 krajów.

Ten projekt to świetna sprawa, ale chcemy, żeby poza genialnym początkiem miał jeszcze lepszy koniec - mówi Jakub Górnicki. Do akcji zgłasza się mnóstwo osób, ale nim pojawi się opcja przekazania im telefonu, oni są już w innym miejscu. Postanowiliśmy zatem to zmienić.

Podrożniccy ogłosili listę terminów oraz krajów, w których znajdzie się telefon. Na stronie http://podrozniccy.com/pl/telefon/ można na bieżąco śledzić trasę oraz zgłosić się na wybrany odcinek albo polecić znajomego z danego państwa. Można też zgłosić się jako "łącznik" czyli osoba, która pomoże w dostarczeniu telefonu z jednego kraju do drugiego.

Skoro Podróżniccy wysłali telefon Samsung, to chcemy im pomóc w poszukiwaniach. Spodobał się nam pomysł wykorzystania GALAXY S II jako urządzenia łączącego ludzi na całym świecie. Zbliżanie ludzi i kultur poprzez film nagrany za pomocą telefonu jest wspaniałym pomysłem i chcemy, żeby dotarł on do 50 państw, okrążył Ziemię i wrócił do Polski, co mamy nadzieję, przyczyni się do powstania ciekawego dzieła - powiedział Jerzy Łabuda, Specjalista ds. PR w Samsung Electronics Polska.

„Telefon dookoła świata” to nie pierwszy projekt Podróżnickich. Obecnie kontynuują wyprawę poświęcona historii tanga argentyńskiego. Wcześniej z projektem „Szukając Witkacego” - szlakiem podróży Stanisława Ignacego Witkiewicza, które odbył w latach 1914-1918 - dotarli na Sri Lankę, do Australii i Rosji.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts