Wiadomości branżowe

Nowa mobilna strategia Allegro

Allegro, lider rynku e-commerce w Polsce, koncentruje się na mobile oraz zmienia organizację i sposób działania firmy na bardziej zwinny i elastyczny, lepiej przygotowany do odpowiadania na przyszłe potrzeby klientów. Allegro ogłasza również otwarcie piątego polskiego biura w Krakowie.

E-commerce jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży na świecie, gdzie globalna konkurencja jest oddalona tylko o jeden symboliczny klik. Teraz również na najbardziej osobistym z urządzeń – smartfonie czy tablecie. W połączeniu z rosnącymi oczekiwaniami klientów wymaga to od firm z sektora e-commerce jeszcze większej elastyczności i zdolności adaptacji.

Allegro wychodząc naprzeciw wyzwaniom zmienia swoją strategię i sposób organizacji firmy, koncentrując się na rozwoju mobilnych technologii, innowacyjnych rozwiązaniach oraz szybkim odpowiadaniu na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów.

Nowy sposób działania Allegro pozwoli na usprawnienie działań, ułatwiając zarządzanie biznesem i proces adaptacji. Obszary, takie jak marketing, obsługa klienta oraz działy wspierające jak korporacyjne IT, finanse czy administracja będą przeorganizowane tak, aby skupiały się na kluczowych zadaniach i lepiej wspierały poszczególne segmenty biznesowe grupy.

„Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie. W ciągu ostatnich 14 lat, zdolność ciągłego rozwoju i adaptacji naszego biznesu pomogła nam ulokować Allegro na pozycji lidera branży e-commerce w Polsce. Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta.” – mówi Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej.

Chociaż efektem netto powyższych zmian będzie zmniejszenie zatrudnienia, Allegro będzie kontynuować inwestycje w ludzi i planuje rekrutację kilkudziesięciu nowych inżynierów oprogramowania. Specjalistów, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem produktów i usług mobilnych. Allegro ogłasza również otwarcie piątego polskiego biura w Krakowie – kolejnego po Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu.

Jedną z konsekwencji zmiany sposobu działania grupy będzie racjonalizacja zatrudnienia w Polsce. Szacujemy, że firmę może opuścić około 90 osób. Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu. Blisko 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych, przez co będą lepiej zaangażowane w realizację tylko tych zadań, które są kluczowe z perspektywy przyszłego rozwoju Allegro. Planowana transformacja rozpoczyna się 8 października 2014 r. i zgodnie z prawem podlega zgłoszeniu do Urzędu Pracy. Planowana jest zbiorowa konsultacja tego procesu z Przedstawicielami Załogi. Wszyscy pracownicy, których dotyczyć będą zmiany, uzyskają od nas ponadstandardowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia.

Zmiany, które ogłaszamy dzisiaj są kluczowe dla dalszego sukcesu Allegro i pokazują nasze długoterminowe zaangażowanie w Polsce. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że planowana racjonalizacja zatrudnienia może budzić zaniepokojenie, gdyż niestety będziemy musieli się pożegnać z niektórymi współpracownikami. Pamiętamy jednak, że to pracownicy są najcenniejszym kapitałem naszej firmy. Dlatego tym, którym nie możemy zaoferować pracy w nowej strukturze organizacyjnej, udzielimy pomocy i wsparcia w znalezieniu nowego zatrudnienia. Jest to dla mnie osobiście bardzo istotne.” – dodaje Przemysław Budkowski. 

Allegro – w Polsce od lat działa na rynku platform handlowych jako operator Allegro.pl, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Do grupy należą również w obszarze usług płatniczych serwis PayU.pl; na rynku serwisów ogłoszeniowych takie marki jak OLX.pl, otoMoto.pl czy otoDom.pl; porównywarka Ceneo.pl, klub zakupowy Fashiondays.pl, czy popularne Agito.pl. Dodatkowo w Polsce w ramach Grupy funkcjonują m.in. popularny serwis społecznościowy Wykop.pl, serwis finansowy Bankier.pl oraz GG.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy