Wiadomości branżowe

Video w PR – czy skuteczne?

Teaser

Podczas, gdy ponad 60% specjalistów ds. PR dołącza do informacji prasowych multimedia, jedynie niecałe 20% z nich wykorzystuje materiały video. Oznacza to, że jednak mimo możliwości technicznych i łatwości, z jaką za pomocą video zainteresować można odbiorców, eksperci od public relations wciąż pozostają wierni grafice i fotografii, uważając je za bardziej przejrzyste i mniej wymagające. Czy słusznie?

W działaniach public relations największe znaczenie ma zainteresowanie odbiorcy – bez względu na to, czy jest nim dziennikarz, osoba prywatna, czy cała instytucja. Kiedy mówimy o sposobach zainteresowania odbiorców, rzadko kiedy na pierwszym miejscu stawiamy słowo pisane. Traktowane jest ono coś na tyle oczywistego, że już nieinteresującego. Natomiast obraz i video są uznawane za najskuteczniejsze narzędzia w docieraniu do odbiorców. Niemalże 100% specjalistów deklaruje, że w przyszłości częściej swoje materiały prasowe wzbogacać będą krótkimi filmami. Jednak na chwilę obecną stopień wykorzystania materiałów video w public relations jest zaskakująco niski.

Dlaczego video ma szanse zwiększyć skuteczność działań PR? Ponieważ opowiadanie o produkcie nabiera nowego znaczenia i jest po prostu ciekawsze. Oczywiście statystyki i anegdoty mogą zmotywować do działania i zainteresować odbiorców, ale czy to na pewno wystarczy? Wzorcowe video w działaniach PR można opisać jako: krótkie, ciekawe i w punkt. Jednym z powodów, dla których wiele ludzi uwielbia oglądać materiały video w Internecie jest fakt, że mogą przyjąć wiele nowych informacji bez większego wysiłku, dodatkowo podanych w ciekawy sposób. Dlaczego więc tego nie wykorzystać i nie urozmaicić materiałów prasowych? Nawet pozornie nudny temat zaprezentować można w ciekawy sposób. Ponadto warto przemyśleć wykorzystanie liderów opinii – najlepiej znanych i istniejących w rzeczywistości. Eksperci w materiałach video są o wiele bardziej wiarygodni od tych zaprezentowanych jedynie na zdjęciu czy na grafice. Nie bez powodu tak dużą popularnością cieszą się autorskie kanały vlogerów, testujących, porównujących i polecających różnorakie produkty – od artykułów spożywczych, przez kosmetyki, aż do nowych technologii.

Prezentacja produktu czy usługi za pomocą video zwiększa szansę viralowości materiału. Wg statystyk serwisu YouTube 17 milionów użytkowników połączyło swoje konto w tym serwisie z kontem na innym serwisie społecznościowym - mówi Izabela Mikruta, Management Board Assistant Grupa 365NET. - Wszystko po to, żeby w łatwy i szybki sposób móc dzielić się ze swoimi znajomymi ciekawymi materiałami video – dodaje.

150 lat – tyle trwają łącznie filmy oglądane każdego dnia przez użytkowników YouTube. A to, czy wśród nich znajdzie się miejsce na akurat nasz 30-sekundowy spot, prezentujący produkt, zależy tylko od naszego pomysłu.

GRUPA 365 NET to innowacyjna agencja działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet - gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts