Wiadomości branżowe

Czas na dobrą pogodę

Teaser

Wirtualna Polska całkowicie przebudowała serwis pogodowy. Nowa pogoda.wp.pl to połączenie nowoczesnych funkcjonalności z przejrzystą i przyciągającą uwagę grafiką. Materiały zawarte w nowych działach są kompleksowym źródłem informacji na temat warunków atmosferycznych. Nie tylko podpowiadają użytkownikom czy wychodząc rano z domu powinni zabrać parasol, ale pozwalają im też lepiej zaplanować podróż lub urlop.

Serwis pogoda.wp.pl daje dostęp nie tylko do tradycyjnie przedstawionej prognozy, ale także do infografik prezentujących warunki klimatyczne w ponad 500 miejscowościach w Polsce i 600 na świecie. Nowy, przejrzysty układ serwisu pozwala użytkownikowi sprawnie dotrzeć do aktualnej i długoterminowej prognozy pogody w miejscu zamieszkania i innych wybranych lokalizacjach. Pomagają w tym m.in. interaktywne mapy oraz rozwijane menu i ikony.

Nowa Pogoda jest dedykowana zarówno tym, którzy poszukują podstawowych informacji o przewidywanej temperaturze czy zachmurzeniu w najbliższych dniach, jak i tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat bardziej specjalistycznych prognoz – mówi Sławomir Cedzyński, szef Działu Serwisów Informacyjnych Wirtualnej Polski.

Nowością są też rozbudowane prognozy specjalne. Podawane w krótkich przedziałach czasowych, gwarantują bardzo wysoką sprawdzalność. W sezonie prognozę pogody znajdą w witrynie narciarze i żeglarze. Przez cały rok do informacji o warunkach atmosferycznych na wybranych trasach sięgać mogą kierowcy. Własną prognozę mogą śledzić także alergicy, którym oddano do dyspozycji m.in. kalendarz pyleń. Można w nim znaleźć wskazania natężenia pyłków popularnych w Polsce drzew: olchy, brzozy, dębu, a także traw i ziół. Pojawiła się również zakładka Biometeo, przeznaczona dla wszystkich osób zainteresowanych wpływem pogody na zdrowie i samopoczucie.  

Serwis zapewnia również dostęp do najciekawszych i najnowszych wiadomości pogodowych z Polski i całego świata. Internauci mogą przebierać w galeriach zdjęć oraz filmach wideo pokazujących najciekawsze zjawiska pogodowe. Sami mogą też podsyłać do redakcji materiały, które następnie zostaną publikowane w serwisie.  

Z serwisu pogoda.wp.pl można korzystać również w wersji mobilnej.

Więcej:
pogoda.wp.pl

< 239451" >
Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts