Wiadomości branżowe

Znamy finalistów Net Masters Cup – Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

Teaser

Eliminacje do największego w Polsce konkursu wiedzy o technologiach informatycznych dobiegły końca. 21 zwycięskich drużyn pokonało ponad 2300 zespołów z całej Polski i podczas czerwcowego finału w Warszawie zmierzy się w walce o nagrodę główną – pakiet opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Kędzierzyn-Koźle, Kraków, Lubin, Nowy Sącz, Poznań, Radom, Rzeszów, Trzebnica, Warszawa, Wrocław, Żary – zespoły z tych właśnie miast wywalczyły sobie miejsce w Wielkim Finale Net Masters Cup. Mastersi okazali się niezwykle ambitni, zdeterminowani, dociekliwi i kreatywni. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności poruszania się w sieci, co pozwoliło im w krótkim czasie rozwiązać testy ułożone przez ekspertów z prestiżowych uczelni wyższych – partnerów Olimpiady.

Wielki Finał Net Masters Cup odbędzie się 24 czerwca w Warszawie. Podczas rozstrzygających rozgrywek zmierzą się 22 trzyosobowe drużyny – oprócz 21 wyłonionych w eliminacjach, dodatkowo w finałach wystartuje drużyna z „dziką kartą” zdobytą w konkursie organizowanym przez patrona medialnego Olimpiady – magazyn Chip. Regulamin konkursu już wkrótce pojawi się na stronie internetowej Chip.pl. Mogą w nim wziąć udział wszystkie zarejestrowane w VI edycji Olimpiady drużyny, którym nie powiodło się na I lub II etapie testów online. Warto się zgłosić, bo w poprzedniej edycji to właśnie zdobywcy tej karty wygrali w finale.

W finale wyłonione zostaną trzy drużyny najlepszych młodych fascynatów technologii informatycznych w Polsce. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe), szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.

Nagrodzone będą również drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce – ich członkowie i opiekunowie otrzymają tablety iPad mini oraz pakiety wejściówek na seminaria i konferencje IT. Szczegółowy regulamin nagród znajduje się na stronie netmasterscup.pl

Partnerzy i patroni Olimpiady

Poza uczelniami wyższymi, odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie, nad poziomem merytorycznym czuwa także firma Cisco oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP, portal Interaktywnie.com i Wykop.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

***

O Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O Grupie Allegro:

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, lokalo.pl, fashiondays.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

 

O Grupie Netia:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O Grupie Allegro:

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Markafoni.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

< 241791" >
Źródło Net Masters Cup. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts