Wiadomości branżowe

Moc świeżości czyli co przyciąga internautów

Internauci lubią ciekawe strony z aktualną i absorbującą uwagę zawartością – banał? Niekoniecznie, zważywszy że świeże i atrakcyjne treści lubią także wyszukiwarki. Warto o tym pamiętać.

Doskonałym sposobem utrzymywania aktualności strony jest prowadzenie bloga. Przydatna, pomocna, interesująca treść przyciąga… w końcu content is the king! By jednak użytkownicy, których raz zainteresuje nasza strona zaczęli odwiedzać ją regularnie, konieczny jest „napływ świeżej krwi”, a więc po prostu świeże treści. Nie wystarczy wrzucać nowego tekstu raz na kilka miesięcy. Idealnie byłoby umieszczać coś codziennie, minimum zaś raz w tygodniu. By jednak to „coś” rzeczywiście miało konieczną - wysoką jakość, warto rozważyć powierzenie pisania artykułów osobom, które zajmują się tym na co dzień. Outsourcing może być w tym wypadku rozwiązaniem doskonałym, szczególnie, że wcale nie oznacza on braku czerpania z wiedzy ludzi tworzących kapitał firmy, a więc najlepiej znających się na opisywanych kwestiach. Optymalna współpraca może łączyć ich zasoby z doskonałym copywritingiem.

Świetnym wsparciem, a raczej skuteczną promocją treści umieszczanych na stronie, są portale społecznościowe. Social media pomogą znacząco zwiększyć obecność twojej firmy w internecie, a zaangażowanie fanów pozytywnie wpłynie na wizerunek. Przede wszystkim zaś właściwie prowadzony fanpage szybko skusi internautów do wizyty na stronie firmy, może właśnie w celu przeczytania całego wpisu, którego atrakcyjna zajawka znalazła się na twojej tablicy. Podobnie jest zresztą nie tylko w przypadku Facebooka. Poruszane na blogu treści doskonale można wykorzystać i promować na przykład poprzez Twittera. Ważne jednak by robić to profesjonalnie, w pocie czoła budowany wizerunek łatwo można bowiem zepsuć.

Regularna aktualizacja strony może przynieść naprawdę wymierne korzyści. Ciekawe treści wsparte właściwymi działaniami promocyjnymi przyciągają internautów, a co za tym idzie mogą znacząco przyczynić się do generowania ruchu na stronie. Co równie ważne, taka dbałość o stronę, jej świeżość i jakość treści są równoznaczne z dbałością o osoby, które ją odwiedzają. Bez wątpienia ma to pozytywny wpływ na wizerunek mówi Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager GRUPA 365 NET


dostarczył infoWire.pl
Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts