Wiadomości branżowe

mBank: pierwszy bank obecny na Instagramie

mBank po raz kolejny wyprzedza rynek, sięgając po innowacyjne sposoby komunikacji z klientem. Jako jedyna instytucja finansowa w Polsce ma konto na Instagramie - niezwykle popularnym fotograficznym serwisie społecznościowym. Do aktywności na profilu zachęca też klientów, a autorów najciekawszych zdjęć nagradza mobilnymi gadżetami.

mBank jest ikoną bankowości mobilnej. Tytuł ten potwierdzają działania podejmowane zarówno w sferze produktowej (nowy serwis bankowości elektronicznej w internecie oraz aplikacja mobilna), jak i komunikacyjnej. mBank był pionierem w zakresie komunikacji z klientami w internecie za pośrednictwem bloga i forum. Jako jeden z pierwszych pojawił się też na Facebooku i Twitterze. Teraz przeciera szlaki na Instagramie, pokazując bank „od kuchni”.

Osoby obserwujące profil mBanku w serwisie fotograficznym mogą zobaczyć m.in. zdjęcia zrobione podczas wydarzeń, którym patronuje bank, jak również fotografie autorstwa jego pracowników (hasztag #okiempracownika). Teraz do aktywności na Instagramie zachęcani są także klienci, dla których bank przygotował specjalny konkurs - Tour de mBank.  Do wygrania są m.in. czytniki książek oraz rower miejski.

- Zabawa potrwa do 28 września br. Aby wziąć w niej udział wystarczy zrobić zdjęcie, na którym w ciekawy sposób pokazany zostanie rower oraz temat przewodni konkursu, publikowany co siedem dni na stronie www.mbank.pl/rower. Do 17 sierpnia będzie nim hasło mMural - mówi Izabela Kwiatkowska z mBanku, odpowiedzialna za organizację konkursu oraz działania banku na Intagramie. Zdjęcie należy zamieścić wraz z hashtagami: #mobilnymBank oraz wpisem odpowiednim dla danego tygodnia. Akcja przygotowana została we współpracy z agencja VML Poland, która pracując nad koncepcją konkursu inspirowała się rzeczywistymi zachowaniami internautów, którzy publikowali w sieci zdjęcia z rowerami miejskimi.

Podczas konkursu mBank promuje korzystanie z rowerów miejskich, jako letnią alternatywę komunikacyjną dla zatłoczonych miast i dobry sposób spędzania wolnego czasu. Na rowerach z logo banku można jeździć już w ośmiu miastach Polski.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #firmy   #jak   #Marcin Skowronek   #pl