Wiadomości branżowe

Ericsson i Plus przesyłają dane z prędkością 300 Mb na sekundę

Ericsson i Plus wspólnie przeprowadzili pierwszy w Polsce test przesyłania danych z prędkością 300 Mbps w pasmach 1800 Mhz i 2600 Mhz, dzięki zaawansowanej technologii agregacji częstotliwości LTE-Advanced Carrier Aggregation. Przeprowadzona demonstracja pokazała, z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE.

Udane testy LTE-Advanced i osiągnięta w nich prędkość przesyłania danych to kolejny etap rozwoju technologii, której pionierami w naszym kraju są Plus i Cyfrowy Polsat. To również pokaz jak nieprawdopodobnie wyniki są możliwe do uzyskania dzięki wykorzystaniu dostępnych częstotliwości. To kolejny krok w rozwoju technologii LTE, dzięki któremu Internet mobilny może się jeszcze bardziej rozwinąć, a który jednocześnie zrewolucjonizuje cały rynek internetowy w Polsce

Dzięki wprowadzaniu LTE-Advanced możliwe jest nie tylko zwiększenie maksymalnych prędkości transferu danych, ale i zwiększenie pojemności sieci LTE, co pozwala na zapewnienie szerokopasmowego dostępu do usług internetowych większej grupie użytkowników w przypadku wzrostu obciążenia sieci.

Plus po raz kolejny potwierdza, że jest liderem technologii LTE i jako pierwszy praktycznie weryfikuje najnowsze zdobycze techniki. Jako pierwszy operator w Polsce, wspólnie z Cyfrowym Polsatem, osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, jako pierwszy pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, wreszcie, jako pierwszy zaprezentował rewolucyjny pokaz rozsiewczej transmisji wideo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Plus również, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Plus po raz kolejny udowadnia, że śmiało sięga po nowe rozwiązania i jest nie tylko liderem technologii LTE, ale również wyznacza trendy i standardy usług internetowych w naszym kraju.” – powiedział Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu.

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych.” – powiedział Oliver Kanzi, prezes firmy Ericsson w Polsce. – „Agregacja nośnych pozwala na uzyskanie większych prędkości transmisji danych, niż podczas korzystania z jednej nośnej. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz.” – dodaje Kanzi.

Prędkość pobierania 300 Mb/s została uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. W jej realizacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation stworzone przez firmę Ericsson.

Przeprowadzone testy 300 Mb/s w pasmach 1800 i 2600 MHz mają na celu nie tylko pokaz hipotetycznych możliwości, jakie daje technologia. Spośród wielu możliwych rozwiązań opartych na agregacji pasm, Plus udanie przetestował to, które jest możliwe do zaoferowania na sprzęcie już dostępnym w sklepie i ofercie operatora.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Brak   #Informacje   #Kroll Ontrack   #Kroll Ontrack Inc