Butik Świąteczny Groupon: Setki prezentów na ostatnią chwilę

Teaser

Blisko połowa Polaków najchętniej kupuje prezenty na 2-3 tygodnie przed świętami, podczas gdy Brytyjczycy i Niemcy są bardziej zapobiegliwi i gorączce zakupów poddają się już miesiąc lub dwa przed świętami - odpowiednio 53% i 43% wskazań. Z kolei Włosi, Hiszpanie i Holendrzy muszą lubić adrenalinę zakupów w ostatniej chwili, bo aż co trzeci lub co czwarty mieszkaniec tych krajów robi to na tydzień lub mniej przed świętami. Takie wyniki przyniosła ankieta przeprowadzona na przełomie października i listopada br. przez serwis Groupon wśród ponad 13 tysięcy klientów z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Holandii.

Tylko 5% Polaków kupuje prezenty z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem. 30% robi to z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, a 45% na dwa lub trzy tygodnie przed świętami. W sumie aż 21% rodaków odkłada zakup prezentów na ostatnie dni przed Wigilią, skazując się na tłok w sklepach oraz stanie w długich kolejkach. Choć wcale nie musi tak być. Wystarczy wejść do Butiku Świątecznego Groupon wypełnionego setkami propozycji prezentów!

Butik Świąteczny Groupon wypełniony jest propozycjami ofert, które zrealizować można w dowolnym momencie. Może to być wspólny Sylwester w stylu lat 20-tych na Zamku Książ, bilet na wyścig Formuły 1 Grand Prix Barcelona-Catalunya, Pakiet zabiegów relaksujących i regenerujących, kurs robienia sushi z degustacją lub… laserowe leczenie chrapania z konsultacją lekarską

Spośród osób biorących udział w ankiecie, Polacy najczęściej deklarowali, że na prezenty przed zbliżającymi się świętami wydadzą więcej niż przed rokiem - aż 23% odpowiedzi twierdzących - podczas gdy w pozostałych krajach zwiększenie budżetu zapowiadało zaledwie 5-10% ankietowanych. Najgorsze prognozy pochodzą z rynku włoskiego - aż 42% tamtejszych klientów wyda na prezenty mniej niż przed rokiem. W Polsce cięcia dotkną tylko 13% ankietowanych, mniej będzie tylko w Niemczech - 10%.

Nad Wisłą na tegoroczne prezenty planujemy wydać kilkaset złotych i więcej. Po 27% respondentów zarezerwowało w budżecie na ten cel odpowiednio do 400 zł oraz do 600 zł. Mniej niż 200 zł przeznaczy na prezenty w sumie ok. 18% respondentów, a aż 24% deklaruje wydatki do 1000 zł i więcej. To wyraźny wzrost w porównaniu z ankietami przeprowadzanymi przez Groupon w poprzednich latach.

Jakie prezenty najczęściej pojawią się pod choinkami? Aż 70% z blisko 2 tysięcy ankietowanych Polaków kupi kosmetyki, 54% książki i płyty, 47% zabawki a 35% ubrania i buty oraz 34% biżuterię. Najmniej chętnie kupujemy sprzęt sportowy, gadżety, elektronikę i akcesoria domowe.

Informacja o Groupon

Groupon (NASDAQ: GRPN) jest liderem na rynku ofert lokalnych, od którego rozpoczynasz przeglądanie Internetu zawsze gdy chcesz kupić cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Dzięki globalnemu zasięgowi oraz tysiącom partnerów biznesowych, Groupon oferuje najlepsze oferty na usługi, podróże i produkty na całym świecie w cenach nie do pobicia.

Niezależnie od tego czy korzystasz z komputera, czy urządzenia mobilnego, zawsze znajdziesz na Groupon najciekawsze oferty w mieście dzięki Groupon Local, najlepsze propozycje podróży na Groupon Travel oraz bogaty wybór elektroniki, ubrań i akcesoriów na Groupon Shopping.

Groupon wnosi także nową jakość w świat małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniając im bogaty zestaw usług i narzędzi, takich jak możliwość tworzenia indywidualnych kampanii, kontrola i analiza danych sprzedażowych, obsługa płatności i rozliczeń, system rezerwacyjny oraz obsługa operacji w punkcie sprzedaży i wiele więcej aby pomóc w zdobyciu nowych lojalnych klientów oraz bardziej efektywnym prowadzeniu biznesu.

Jeśli chcesz się zapisać do codziennego biuletynu Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl, wpisz swój adres e-mail oraz wybierz z listy swoje miasto. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozpocząć współpracę z Grouponem, wejdź na stronę works.groupon.pl.

Źródło Groupon. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top