Wiadomości branżowe

ZyXEL wprowadza nową linię przełączników zarządzalnych

Seria GS1920 firmy ZyXEL umożliwia budowę sieci „one-network” oraz oszczędnej, niezawodnej i bezpiecznej infrastruktury IT.

ZyXEL Communications przedstawia nową serię przełączników zarządzalnych. Seria GS1920 jest następcą wielokrotnie nagradzanej serii ZyXEL 1910 i posiada lepszy poziom zabezpieczeń, wyższą dostępność i wyjątkowo inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem. Nowa gama urządzeń jest wydajna i elastyczna, dlatego stanowi idealny wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm z sektora usług i edukacji, które wymagają sieci o dużej wydajności i możliwościach rozwoju mogących sprostać przyszłym potrzebom.

Dostępna w opcjach z 28 i 50 portami seria ZyXEL GS1920 oferuje kompleksową ochronę dostępu poprzez prostą i bezpieczną kontrolę sieci. Dzięki funkcji „intrusion lock” urządzenia potrafią wykrywać status połączeń i gwarantują bezpieczeństwo portów. Najnowsze modele obsługują autentykację 802.1X z RADIUS i potrafią monitorować, filtrować i zarządzać ruchem w tej samej podsieci, tworząc tym samym możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 Stabilność i bezpieczeństwo sieci

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw opiera się na niezawodności swoich sieci i wszelkiego rodzaju zakłócenia czy przerwy w ich działaniu nie są akceptowalne. Seria ZyXEL GS1920 gwarantuje stabilność połączeń sieciowych dzięki funkcji „Loop Guard”, która chroni przełączniki przed przypadkowym zapętleniem, podczas gdy opcja „IP Source Guard” chroni sieć i procesor przed atakami MAC i ARP. Dzięki temu przełączniki zapewniają stałą sprawność systemu oraz dostępność sieci nawet podczas ataku.

Zasilanie odpowiednie do potrzeb

ZyXEL GS1920 posiada również funkcję inteligentnego zarządzania zasilaniem. W trybie „Consumption Mode” przełącznik automatycznie wykrywa status poboru mocy każdego urządzenia i dostarcza mu wymaganą ilość energii. Umożliwia to minimalizowanie strat zasilania PoE oraz możliwość obsługi większej ilości urządzeń PoE przy jednoczesnej redukcji kosztów. Całkowita moc PoE wynosi 375 watów, a standard PoE PLUS jest obsługiwany przez wszystkie porty przełącznika.

Małe i średnie firmy koncentrują się na prowadzeniu biznesu, obsłudze klienta i na konkurencji. Nikt nie chce tracić czasu na ciągłe zarządzanie siecią o niskiej wydajności” mówi Norbert Ogłoziński, Country Sale Manager w ZyXEL Communications. „Wraz z serią GS1920 firmy mogą skupić się na realizacji założonych celów biznesowych. Ponieważ najnowsza seria oferuje wyższy poziom zabezpieczeń i jest rozwiązaniem w rozsądnej cenie – stanowi idealny wybór dla rozwijających się firm.”

Seria ZyXEL GS1920 jest dostępna w wersjach z 28 i 50 portami 100/1000BASE-T z lub bez obsługi standardu PoE Plus oraz posiada nieblokującą się magistralę o wysokiej wydajności i dużą całkowitą moc PoE, umożliwiając większą ilość połączeń sieciowych. Urządzenia są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem „ZyXEL One Network”, które umożliwia przełącznikom proste wykrywanie innych produktów i rozwiązań ZyXEL, upraszczając zarządzanie i administrowanie siecią.

Pod koniec 2014 roku seria ZyXEL GS1920 będzie mogła korzystać z oprogramowania ZON, a współpraca tych aplikacji wpłynie korzystnie na zmniejszenie czasu i problemów związanych z początkową konfiguracją sieci. Przełącznik GS1920 umożliwi zdalne zarządzanie za pomocą jednego kliknięcia oraz wykrycie portów sąsiednich urządzeń i wyświetlenie ich adresów IP w interfejsie graficznym. Jeśli podłączone do sieci urządzenie, np. punkt dostępowy przestanie poprawnie działać, administrator będzie mógł zrestartować urządzenie z poziomu przełącznika, korzystając z jego interfejsu zarządzania.

Dodatkowo seria ZyXEL GS1920 obsługuje funkcję iStacking, która umożliwia zarządzanie, konfigurację, monitorowanie i rozwiązywanie problemów w przełącznikach zainstalowanych w różnych miejscach z poziomu jednego adresu IP.

Ceny urządzeń serii ZyXEL GS1920 sugerowane przez producenta dla użytkownika końcowego to:

GS 1920 - 24 (TOTAL PORT COUNT: 28) - 150 euro

GS1920-48 (TOTAL PORT COUNT: 50) – 315 euro

GS1920-24HP(TOTAL PORT COUNT: 28) – 315 euro

GS1920-48HP(TOTAL PORT COUNT: 50) – 644 euro

Urządzenia można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, Action, eD'system, RRC czy Veracomp. Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl.


dostarczył infoWire.pl
Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy