Wiadomości branżowe

NSA325 v2 – serwer multimedialny ZyXELa doceniony przez redakcje magazynów IT

Tytuł „Rekomendacja redakcji” magazynu IT w Administracji oraz znak „Najlepsza opłacalność” od redakcji PC World otrzymał serwer multimedialny ZyXELa – model NSA325v2. Przeprowadzone testy potwierdziły wysoką jakość i funkcjonalność w stosunku do korzystnej ceny urządzenia. Testowany serwer NSA 325 v2 służy nie tylko do stworzenia centralnego zbioru plików multimedialnych w domu, ale też zapewnia prosty sposób zdalnego udostępniania i wysyłania plików do NSA325 v2 z dowolnego urządzenia.

 „Praca z serwerem ZyXEL NSA325 v2 to prawdziwa przyjemność” napisano w podsumowaniu testu w miesięczniku „IT w Administracji”. Jako zalety urządzenia wymieniono na pierwszym miejscu: bardzo łatwą obsługę, bogate funkcje, możliwość instalacji dodatkowych usług, wydajny procesor, możliwość stworzenia własnej chmury, prosty montaż i konfigurację, port USB 3.0, cichą pracę oraz wbudowany serwer druku. PC World w majowym wydaniu, docenił urządzenie za bardzo dobrą relację możliwości, funkcji i wydajności do atrakcyjnej ceny. Stąd przyznane wyróżnienie – „Najlepszej opłacalności”. Sugerowana przez producenta cena NSA325 v2 dla użytkownika końcowego wynosi około 480 zł netto (117 EUR).

ZyXEL NSA325 v2 oferuje łatwy sposób magazynowania i zarządzania plikami muzycznymi, wideo i dokumentami we własnej chmurze osobistej. Serwer może jednocześnie przesyłać i udostępniać dane na kilku urządzeniach (z UPnP lub DLNA). Urządzenie wyposażone jest w procesor 1,6 GHz i pamięć 512 MB. Dzięki temu oferuje szybkie przesyłanie wielu plików jednocześnie. Odbiornikami mogą być urządzenia zainstalowane w całym domu takie jak Microsoft Xbox, Sony PlayStation lub telewizory DLNA TV.

Pełna zdalna kontrola

Z aplikacji zMedia można korzystać w domu nie tylko w celu oglądania plików wideo, zdjęć i słuchania muzyki, ale również w celu zarządzania serwerem. Możliwe jest kontrolowanie statusu serwera, śledzenie procesów pobierania i wysyłania plików oraz wykonywanie zmian w konfiguracji. Wszystkie te operacje mogą być wykonywane z poziomu urządzeń mobilnych bez konieczności włączania komputera stacjonarnego lub laptopa. Szybki port USB 3.0 i przycisk copy/sync umożliwia natychmiastowe wykonanie kopii zapasowej i synchronizację danych z zewnętrznego dysku USB lub kamery. Dodatkowo serwer pobierania P2P / FTP w NSA325 v2 oferuje łatwy sposób udostępniania, wysyłania i pobierania plików z RapidShare za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze Dropbox można zdalnie zapisywać kopie plików i wysyłać torrenty z urządzeń mobilnych do NSA325 v2 z dowolnego miejsca.

Więcej informacji o tym multimedialnym serwerze można uzyskać kontaktując się z dystrybutorami: AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach marki ZyXEL znajduje się na stronie www.zyxel.pl

 

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts