Wiadomości branżowe

Poznań City Center – największa inteligentna instalacja WIFI w Polsce

25.10.2013 r. - Otwarte dziś Poznań City Center (PCC) to nie tylko wyjątkowe centrum handlowe, będące częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, ale również największy pod względem technologicznym hot spot w Polsce, który zbudowała Netia. WIFI nie tylko zapewni szybki dostęp do internetu, ale również będzie stanowić pierwszą na tak dużą skalę
Teaser

25.10.2013 r. - Otwarte dziś Poznań City Center (PCC) to nie tylko wyjątkowe centrum handlowe, będące częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, ale również największy pod względem technologicznym hot spot w Polsce, który zbudowała Netia. WIFI nie tylko zapewni szybki dostęp do internetu, ale również będzie stanowić pierwszą na tak dużą skalę zintegrowaną platformę komunikacji marketingowej.

Sieć WIFI (WLAN), którą Netia zbudowała w Poznań City Center obejmuje zasięgiem całe centrum handlowe, które łącznie na trzech poziomach oferuje 60 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. To jeden z największych pod względem technologicznym hot spot w Polsce, pokrywający homogenicznie (gwarantuje nieprzerwane połączenie nawet w trakcie poruszania się pomiędzy poszczególnymi Access Point’ami) zasięgiem tak dużą powierzchnię. Zapewnienie dzięki WIFI szybkiego, bezprzewodowego dostępu do internetu to tylko jeden z celów projektu. Stworzona na potrzeby PCC sieć jest przede wszystkim integralnym elementem zintegrowanej, interaktywnej platformy marketingowej. Netia wdrożyła w tej sieci szereg profesjonalnych rozwiązań, które pozwalają na łatwą integrację z dowolnymi narzędziami marketingowymi (i nie tylko) po stronie Centrum i komunikowanie się z szacowaną na blisko 16 mln osób liczbą odwiedzających rocznie.

O możliwościach, jakie daje profesjonalna sieć WIFI mówili podczas Kongresu Biznes to Rozmowy, przedstawiciele Netii. Zapis wideo tej prezentacji znajduje się na stronie biznestorozmowy.pl, pod tym linkiem.

Netia dostarcza sieci WIFI (WLAN) również w najbardziej prestiżowych (czterogwiazdkowych) galeriach handlowych w Warszawie: Centrum Handlowe Arkadia (110 000 m2), Galeria Mokotów (62 300 m2). Netia jest również dostawcą sieci dla Centrum Handlowego Wileńska w Warszawie (40 000 m2) oraz wielu innych galerii handlowych w Polsce.

Sieci WIFI (WLAN) to jednak tylko fragment wielomilionowej inwestycji Netii w budowę sieci w Poznań City Center. Netia, w zaledwie dwa miesiące, wybudowała w PCC ponad 90 kilometrów różnego typu okablowania wewnątrzbudynkowego, które objęła 25-letnią gwarancją. Co więcej, Netia, w dosłownie kilka dni, uruchomiła ok. 230 usług telekomunikacyjnych (dla niemal wszystkich najemców).

A to już wiesz?  Pendrive USB 3.0 z kontrolerem SandForce

Netia w PCC świadczy pełen wachlarz najbardziej zaawansowanych usług telekomunikacyjnych tj.: MPLS, WLAN, Netia Ethernet, w oparciu o sieć SDH oraz MetroEthernet. Dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i nieprzerwanego działania usług, Netia przyłączyła obiekt kilkoma niezależnymi drogami, a specjalnie na potrzeby Centrum utrzymywany jest na miejscu specjalny zespół inżynierów.

***

O Netii:

Netia SA jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O Poznań City Center:

Galeria handlowa Poznań City Center mieści się pod jednym dachem wraz z nowym Dworcem Głównym PKP oraz dworcem PKS – tworząc tzw. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Każdego dnia, kilkadziesiąt tysięcy osób - klientów galerii i podróżujących - będzie korzystało z bogatej oferty centrum. Szacunkowo, obiekt odwiedzać będzie blisko 16 milionów klientów rocznie. Miastu przybędzie ponadto 2,5 km nowych dróg i 3 km ścieżek rowerowych. W Poznań City Center zatrudnienie znajdzie ponad 2,5 tys. osób. Wartość inwestycji wynosi ok. 160 mln euro.

 

 

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy