Urządzenia

M7 Dashboard i M7 Narzędziownia – monitorowanie pracy przez komórkę z Androidem

Jak wykorzystać urządzenia z systemem operacyjnym Android w biznesie pokazała firma MADAR tworząc aplikacje pozwalające monitorować pracę firmy poprzez telefon komórkowy. Przedstawiono dwa przykładowe rozwiązania:

Jak wykorzystać urządzenia z systemem operacyjnym Android w biznesie pokazała firma MADAR tworząc aplikacje pozwalające monitorować pracę firmy poprzez telefon komórkowy. Przedstawiono dwa przykładowe rozwiązania: jedno jako dodatek do bezpłatnego programu do fakturowania Invoicer Madar, drugie – będące samodzielną aplikacją instalowana na urządzeniach z Androidem.

M7 Dashboard – Na bieżąco z telefonem w ręku

Aplikacja umożliwia monitorowanie na bieżąco pracy firmy za pomocą komórki, na przykład niezapłaconych faktur, utargów w sklepach, stanu konta i kasy, ilości zamówień. M7 Dashboard pozwala wyświetlać te dane na ekranie komórki, palmtopa, smartfona, tabletu czy laptopa.

Aplikacja umożliwia zdefiniowanie wybranych raportów oraz ich prezentację tak, aby maksymalnie skrócić czas otrzymania potrzebnej informacji. Po zainstalowaniu aplikacji w formie pliku APK na urządzeniu mobilnym z systemem Android (np. na telefonie komórkowym), za pomocą jednego przycisku uzyskuje się dostęp do żądanych wskaźników, które można przypisać do konkretnego użytkownika.

Aplikacja pozwala na wprowadzenie i zapisanie w pamięci urządzenia danych, pozwalających na automatyczne zalogowanie do systemów mobilnych, takich jak Madar 7 Mobile czy Invoicer 4.0 Mobile.

M7 Narzędziownia – Wypożyczalnia narzędzi w smartfonie

Za pomocą aplikacji M7 Narzędziownia, zainstalowanej na telefonie komórkowym, właściciele warsztatów i sklepów, w których istnieje możliwość wypożyczania towaru lub narzędzi mogą w szybki sposób sprawdzić stan magazynu, dowiedzieć się kiedy towar zostanie zwrócony, a nawet zarezerwować narzędzia, których będą używać. Jest to idealne rozwiązanie np. dla zakładu mechaniki samochodowej, który posiada dwa lub trzy garaże korzystające z tych samych narzędzi. W przypadku awarii poza warsztatem, bez konieczności dostępu do komputera, można sprawdzić czy narzędzia potrzebne do naprawy są w warsztacie lub, jeśli ich nie ma, dowiedzieć się, który garaż aktualnie ich używa.

Wybrane funkcje program M7 Narzędziownia:

A to już wiesz?  Olbrzymi ekran na wieżowcu w Hadze

• ewidencja narzędzi, wypożyczeń i zwrotów,
• rezerwacja narzędzi w wybranym czasie przez pracownika,
• wypożyczalnia narzędzi – ewidencjonowanie wypożyczanych narzędzi, terminów zwrotu,
• tworzenie raportów wypożyczeń, zwrotów, napraw i przeglądów narzędzi,
• tworzenie zestawień bieżącego stanu narzędzi, narzędzi aktualnie wypożyczonych lub narzędzi do zwrotu przez pracowników.

Więcej informacji na stronie: www.madar.com.pl oraz www.madar7.pl

Najczęściej zadawane pytania i rozwiązania problemów można znaleźć na FORUM oraz w kursach ON-LINE.

Na stronie producenta dostępna jest wersja demonstracyjna programów, dostępna bez instalacji:

Dashboard z wersji demo on-line Invoicer Mobile

Invoicer Mobile – demo on-line

Sposób instalacji programu opisany jest w kursach:

Jak sprawdzić utargi sklepowe na telefonie komórkowym z Androidem?

O firmie:
Madar Sp. z o.o. to firma informatyczna, działającą na rynku od 1991r. Główny kierunek działania skupia się wokół tworzenia i wdrażania nowoczesnych programów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstw, obsługiwanych przez przeglądarkę.

Nasze produkty „przeżyły” wprowadzenie VAT, denominację, reformę ubezpieczeń społecznych, wejście w XXI wiek i przystąpienie do Unii Europejskiej. Nasze programy pracowały pod różnymi systemami operacyjnymi: DOS, Windows, Linux, a obecnie niezależnie od OS są obsługiwane przez przeglądarkę. Testujemy również wersje natywne działające w systemie Android.

Źródło: Madar

http://www.4press.pl/index.php?p=12199

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy