NEC Display Solutions zapowiada wielkoformatowe monitory z serii MultiSync X z podświetleniem LED

NEC Display Solutions zapowiada wprowadzenie dwóch modeli z serii MultiSync® X, które są pierwszymi na rynku monitorami wielkoformatowymi z profesjonalnymi panelami, gniazdem opcji drugiej generacji oraz dysponującymi równocześnie podświetleniem LED. 46-calowy model X461S i 55-calowy X551S zostały wyposażone w ultracienkie profesjonalne panele o jasności i niezawodności spełniającej standardy przewidziane dla monitorów wielkoformatowych. Oba modele pracują z natywną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli i mają grubość zaledwie 43,3 mm, dzięki czemu są idealne do wszystkich zastosowań Digital Signage, włącznie z pracą w ciężkich warunkach i możliwością montażu w płaskich obudowach.

Oba monitory są lżejsze, płytsze i bardziej przyjazne środowisku od swoich poprzedników. Dysponują gniazdem opcji drugiej generacji NEC Slot Technology (STv2), dzięki czemu jako pierwsze monitory LCD na świecie obsługują standard Open Pluggable Specification (OPS), stworzony we współpracy z firmą Intel. OPS ma uprościć projektowanie i rozwój urządzeń do Digital Signage i odtwarzaczy multimediów.

Monitory oferują kontrast 3000:1 (X461S) i 4000:1 (X551S) oraz maksymalną jasność 600cd/m2 i są przystosowane do pracy w trybie 24/7. W celu zapewnienia bezproblemowej ciągłej pracy oba modele wykorzystują system zarządzania temperaturą, który umożliwia włączenie wentylatora oraz kontrolę temperatury poprzez menu OSD, sieć albo złącze szeregowe. Kontrola przez LAN z obsługą SNMP oznacza, że użytkownicy mogą zarządzać ekranami poprzez sieć oraz otrzymywać automatyczne powiadomienia e-mailowe w przypadku wystąpienia jakiegoś problemu.

Podświetlenie diodami LED nie tylko pozwoliło na stworzenie płytszego i lżejszego monitora, ale dodatkowo zmniejszyło zużycie energii. W połączeniu z czujnikiem natężenia oświetlenia w otoczeniu i brakiem jakichkolwiek materiałów szkodliwych dla środowiska takich jak rtęć, oba monitory idealnie odzwierciedlają filozofię NEC ”Green Vision” – powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager w NEC Display Solutions Europe.

Nowe monitory uwydatniają innowacyjność firmy NEC Display Solutions i są idealne do zaawansowanych zastosowań Digital Signage lub jako eleganckie ekrany informacyjne w hotelach i centrach konferencyjnych.

Oba modele dysponują szerokim wachlarzem złączy, co jest nieodzowne w przypadku profesjonalnych monitorów wielkoformatowych – cyfrowe: DisplayPort, HDMI, DVI (in/out) oraz analogowe: PC, kompozytowe, S-video i komponent.

Dostępność i gwarancja
NEC X461S oraz X551S będą dostępne na rynku na przełomie lipca i sierpnia br. Sugerowane ceny detaliczne netto wynoszą: 10 739 zł dla X461S oraz 14 599 zł dla modelu X551S. Każdy monitor w zestawie posiada pilota, kabel zasilający oraz płytę CD z instrukcją obsługi.

Wszystkie monitory NEC Display Solutions objęte są standardową, trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy), realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Jako japońska firma, NEC Corporation oraz jej pracownicy na całym świecie są głęboko poruszeni trzęsieniem ziemi i tsunami, jakie 11 marca 2011 roku nawiedziło północny region Japonii. Wszystkie oddziały korporacji oraz zależne spółki, w tym NEC Display Solutions Europe, czynią wysiłki by pozyskać fundusze w celu wsparcia pomocy humanitarnej i odbudowy dotkniętych tragedią społeczności.

Źródło: NEC Diaplsy Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12193

Authors

Related posts

Top