IT i technologie LIFESTYLE

Wernisaż Mionix Craftsmanship

Data publikacji: 2015-10-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wernisaż Mionix Craftsmanship
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

16 października b.r. wielu z graczy przybyło do Poznania na PGA. Jednak nie było to jedyne wydarzenie na gamingowej mapie miasta. W Concordia Design, zorganizowano Mionix Craftsmanship czyli „Wystawę Dzieł Sztuki Mionix”.

Wernisaż Mionix Craftsmanship LIFESTYLE, IT i technologie - 16 października b.r. wielu z graczy przybyło do Poznania na PGA. Jednak nie było to jedyne wydarzenie na gamingowej mapie miasta. W Concordia Design, zorganizowano Mionix Craftsmanship czyli „Wystawę Dzieł Sztuki Mionix”.

W świadomości większości konsumentów utarł się stereotyp funkcjonalnego, ale niezbyt ładnego sprzętu dla graczy, charakteryzującego się ciężkimi formami, agresywnymi liniami i krzykliwą kolorystyką. Z takim schematem od kilku lat stara się walczyć szwedzka firma Mionix, która zgodnie ze swoim sloganem „Craftsmanship” (Mistrzowski kunszt wykonania), dostarcza na rynek graczy peryferia, które wielu z nas mogłoby okrzyknąć „dziełami sztuki użytkowej”.

Wernisaż, który marka zorganizowała przy współpracy z poznańską agencją Entrymedia, skupiał się na ukazaniu specyficznej, minimalistycznej stylistyki urządzeń. Dzięki przedstawieniu każdego z prezentowanych sprzętów niczym małych rzeźb, uczestnicy wystawy mieli okazję zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i wydajność, a przede wszystkim na design, kunszt wykonania i klasę wykorzystanych materiałów.

Jednym z punktów programu była specjalnie przygotowana na tę okoliczność prezentacja produktów. Chris Suess, wiceprezes Mionixa, podczas imprezy opowiedział między innymi o idei i historii oraz najważniejszych założeniach towarzyszących marce: „Lipstick on a pig – those days are over”, „Software eats hardware” oraz „It’s all about the Craftsmanship”.

Zwieńczeniem imprezy był drugi na świecie pokaz smart myszy Naos Quantified Gaming. Ten rewolucyjny projekt realizowany jest dzięki wsparciu Kickstartera i już wkrótce doczeka się oficjalnej premiery. Zaproszeni dziennikarze mieli okazję bliżej przyjrzeć się oprogramowaniu oraz myszce wyposażonej m. in. w czujnik galwaniczno-skórny, umożliwiający monitorowanie poziomi stresu podczas gry.

Event przygotowany przez Mionix był doskonałą okazją do sprawdzenia, w jakim kierunku podąża rynek peryferii gamingowych. Prezentacja Naosa QG uświadomiła również wielu odwiedzającym, że funkcjonalność sprzętu będzie rozwijała się coraz szybciej, a rozwój ten może obrać nieoczekiwaną przez większość graczy drogę. Dlatego hasło „Software eats hardware” nabiera tu szczególnego znaczenia.

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć sprzętu na wernisażu, koniecznie odwiedźcie stronę producenta www.mionix.net

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wernisaż Mionix Craftsmanship LIFESTYLE, IT i technologie - 16 października b.r. wielu z graczy przybyło do Poznania na PGA. Jednak nie było to jedyne wydarzenie na gamingowej mapie miasta. W Concordia Design, zorganizowano Mionix Craftsmanship czyli „Wystawę Dzieł Sztuki Mionix”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts