IT i technologie LIFESTYLE

Sony MDR-1A – słuchawki pełne innowacji

Data publikacji: 2015-06-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sony MDR-1A – słuchawki pełne innowacji
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Sony znane jest z wprowadzania innowacji w zakresie elektroniki użytkowej. Tym razem firma poszerzyła swą ofertę o słuchawki Sony MDR-1A. Charakteryzują się one szerokim pasmem przenoszenia i jakością dźwięku. Podczas targów CES 2015 otrzymały nagrodę „Best of Innovation”.

Sony MDR-1A – słuchawki pełne innowacji LIFESTYLE, IT i technologie - Sony znane jest z wprowadzania innowacji w zakresie elektroniki użytkowej. Tym razem firma poszerzyła swą ofertę o słuchawki Sony MDR-1A. Charakteryzują się one szerokim pasmem przenoszenia i jakością dźwięku. Podczas targów CES 2015 otrzymały nagrodę „Best of Innovation”.

Sony znane jest z wprowadzania wszelkiego rodzaju innowacji w zakresie elektroniki użytkowej. Tym razem firma poszerzyła swą ofertę o słuchawki Sony MDR-1A. Charakteryzują się one bardzo szerokim pasmem przenoszenia i jakością dźwięku High-Resolution. Nie ma więc co się dziwić, że podczas targów CES 2015 otrzymały nagrodę „Best of Innovation”. Za sprawą  dystrybutora – Impakt, słuchawki są już dostępne na polskim rynku.

 

 

Szerokie pasmo przenoszenia

 

Te niezwykle zaawansowane technologicznie słuchawki cechują się pasmem przenoszenia w zakresie 3 do 100 kHz. Dzięki temu  zestaw umożliwia odczuwanie dźwięków przekraczających naturalny próg słyszalności. Dotyczy to zwłaszcza nagrań o wysokiej rozdzielczości, które w przeciwieństwie do płyt CD i plików MP3 umożliwiają reprodukcję częstotliwości do 100 kHz i uzyskanie bardziej realistycznego brzmienia.

 

Technologia High-Resolution

 

Konwersja muzyki analogowej na cyfrową w szybszym tempie niż CD (24-bit / 192 kHz, a nie 16-bit / 44,1 kHz) wynosi cyfrową kolekcję muzyki na najwyższy poziom. Uzyskana dzięki tej funkcji rozdzielczość dźwięku High-Resolution, pozwala otrzymać jakość nagrania bliską nagraniu studyjnemu, a co za tym idzie również bliską wizji artysty. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się muzyką zgodnie z pierwotnymi intencjami jej twórców.

 

Realistyczne brzmienie

 

Słuchawki wyposażono w 40-milimetrowe przetworniki akustyczne HD z membraną z polimeru ciekłokrystalicznego. Pokryte cienką, z zarazem wytrzymałą warstwą aluminium zapewniają odpowiednią sztywność. Duża szybkość reakcji gwarantuje czystą i żywą reprodukcję średnich i wysokich tonów, co skutkuje uzyskaniem niezwykle wyraźnego dźwięku nawet przy wysokiej głośności.

 

Czysty dźwięk

 

Sony MDR-1A cechuje wysoki poziom czułości sięgający 105 dB/mW. Dzięki temu możemy odtwarzać

muzykę głośno i wyraźnie z wszystkimi jej szczegółami za pośrednictwem dowolnego zestawu domowego lub urządzeń przenośnych.

 

Brak zniekształceń i przesłuchów

 

W słuchawkach zastosowano symetryczne, 4-żyłowe połączenia i pary przewodów srebrowo-miedziowych, które poprawiają separację kanałów dźwięku i gwarantują lepsze brzmienie. W przeciwieństwie do zwykłych słuchawek ze wspólnym przewodem masy w kablu, w MDR-1A wykorzystano niezależne żyły uziemienia – przekłada się to na ograniczenie zniekształceń i przesłuchów.

 

Rozkosz ze słuchania

 

Jeszcze przyjemniejsze rozkoszowanie się muzyką płynącą z nauszników Sony MDR-1A umożliwia ich konstrukcja z zamkniętą tylną częścią. Otacza ona szczelnie dźwięk i powoduje, że odbity trafia bezpośrednio do ucha, dzięki czemu wychwycić można każdy detal brzmienia. Co więcej, konstrukcja ta przyczynia się do lepszej reprodukcji basów, pozwalając na dokładniejsze odczucie pojedynczego ich uderzenia.

 

Mobilność i wygoda

 

Obrotowy mechanizm umożliwiający złożenie słuchawek sprawia, że są one niesamowicie praktyczne. Ten atrybut ułatwia podróżowanie, dzięki czemu można zabrać je ze sobą w niemal każde miejsce. Złożone, bez problemu mieszczą się w walizce lub torbie.

 

Deklaracja stylu

 

MDR-1A to definicja ekskluzywnego stylu i jakości wykonania. Elegancki metalowy pałąk współgra wizualnie z luksusowymi, wykończonymi czarną skórą nausznikami. Dzięki gładszym materiałom i bezszwowym łączeniom słuchawki zapewniają najwyższy komfort i trwałość.

 

Cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 899 zł.

 

 

Cechy produktu:

 

– Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

– Czysty dźwięk z czułego przetwornika z zastosowanym polimerem ciekłokrystalicznym

– Współpraca ze smartfonem dzięki pilotowi na kablu

– System Beat Response Control osłabiający zniekształcenia w mocnych basach

– Wygodne przenoszenie dzięki możliwości złożenia nauszników

– Długość przewodu 1,2 m

– Dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym

 

 

 

 

O Sony

Misją firmy Sony jest inspirowanie i zaspokajanie Twojej ciekawości. Nasza nieograniczona pasja do technologii, treści i usług oraz nieustające dążenie do innowacyjności prowadzą nas do tworzenia
przełomowych, ekscytujących i rozrywkowych produktów, jakie zaprojektować może jedynie Sony.
Tworzymy nowe, unikalne wrażenia. Wszystko, co robimy, powstaje z myślą o tym, by wzbudzić Twoje emocje.

www.sony.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sony MDR-1A – słuchawki pełne innowacji LIFESTYLE, IT i technologie - Sony znane jest z wprowadzania innowacji w zakresie elektroniki użytkowej. Tym razem firma poszerzyła swą ofertę o słuchawki Sony MDR-1A. Charakteryzują się one szerokim pasmem przenoszenia i jakością dźwięku. Podczas targów CES 2015 otrzymały nagrodę „Best of Innovation”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts