Urządzenia

Barco i Barnycz Group nagrodzone za instalację na Times Square

formacji: 2011-07-12

Firmy Barco i Barnycz Group zostały uhonorowane nagrodą Live Design Excellence Award w kategorii Architainment. Na wyróżnienie zasłużyły za pracę przy sklepie American Eagle Outfitters mieszczącym się przy Times Square w Nowym Jorku.

Na budynku przy najsłynniejszym nowojorskim placu obie firmy zbudowały wielopoziomowy, interaktywny cyfrowy billboard wysokiej rozdzielczości, składający się z kombinacji wyświetlaczy LED i LCD. Panele tworzące instalację mają prawie 1400 m2. Nad nimi wznosi się wieża LED o wysokości 25 kondygnacji.

Aby stworzyć wyświetlacz, inżynierowie Barco obudowali fasadę 1441 odpornymi na warunki atmosferyczne panelami LED Barco TF-20 o łącznej liczbie pikseli wynoszącej prawie 3,3 mln. W zewnętrznym foyer budynku zamontowano sufit składający się z 1665 modułów Barco OLite 612, zaprojektowanych specjalnie pod kątem optymalnej widoczności z bliskiej odległości. Natomiast wewnątrz sklepu znajduje się 21 monitorów LCD Barco NSL-46, umożliwiających wyświetlanie kontentu w jego rozdzielczości natywnej, bez utraty jakości obrazu. Do przetwarzania obrazu złożonego z wielu formatów wideo wykorzystano dwa digitizery LED Barco DX-700.

Źródło: Digital Signage Universe
http://www.4press.pl/index.php?p=12209

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #android   #Blu   #c4i   #cza   #dzenia   #dzenie   #dzi   #funkcj   #google   #jako   #jest