IT i technologie LIFESTYLE

Nowoczesne technologie w finale Virgin Mobile Academy

Data publikacji: 2016-06-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowoczesne technologie w finale Virgin Mobile Academy
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Jury Virgin Mobile Academy 2015/2016 wyłoniło 15 projektów, które w ścisłym finale będą rywalizować o nagrodę główną – 100 000 złotych.

Nowoczesne technologie w finale Virgin Mobile Academy LIFESTYLE, IT i technologie - Jury Virgin Mobile Academy 2015/2016 wyłoniło 15 projektów, które w ścisłym finale będą rywalizować o nagrodę główną – 100 000 złotych.

Jury Virgin Mobile Academy 2015/2016 wyłoniło 15 projektów, które w ścisłym finale będą rywalizować o nagrodę główną – 100 000 złotych na rozwój swojego biznesu powiązanego z kulturą i sztuką. Aż 7 z finałowych projektów opartych zostało o innowacyjne aplikacje mobilne oraz rozwiązania technologiczne.  

Wybór 15 finalistów nie był łatwy – otrzymaliśmy naprawdę dużo ciekawych projektów, które mają potencjał, aby dokonać pozytywnych zmian na rynku kultury i sztuki – mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa, szefowa Jury i Prezes Virgin Mobile Polska. – Majowe warsztaty potwierdziły, że kultura może być świetnym pomysłem na biznes. Spotkaliśmy zmotywowanych, kreatywnych ludzi, którzy wiedzą czego chcą i mają na to pomysł. Dziękujemy wszystkim za udział w programie, a finalistom – gratulujemy – dodaje.

Wśród 15 wybranych projektów znalazły się zróżnicowane podejścia do biznesu w dziedzinie kultury i sztuki. Za znak czasu można uznać, że w konkursie dotyczącym szeroko rozumianej kultury, aż 7 projektów prezentuje całkowicie innowacyjne podejście, wykorzystujące aplikacje mobilne lub inne nowoczesne rozwiązania technologiczne do wsparcia artystów i promocji ich dzieł.

Uzyskanie funduszy na realizację projektów kulturalnych jest dużym wyzwaniem. W tym konkursie poszukiwaliśmy start-upów, które są nie tylko interesujące pod względem twórczym czy potrafią same na siebie zarobić, ale przede wszystkim mają pomysł na to, jak finansować działania kulturalne – mówi Bogna Świątkowska, jurorka, prezes Fundacji Bęc Zmiana. – Dużą część nadesłanych zgłoszeń stanowiły typowe oferty sponsoringowe. To odzwierciedla postawę twórców i producentów kultury, którzy swoje działania sytuują w obszarze wymagającym dotacji, a przecież właśnie przejście w stronę samofinansowania było głównym przedmiotem konkursu. Budujące jest jednak to, że wielu uczestników zaprezentowało konkretne, biznesowe podejście, łączące pasję i zamiłowanie do kultury z pomysłami, które mają szansę, by przełożyć się na dochodowe, samodzielne przedsięwzięcia ekonomiczne – dodaje.

Virgin Mobile Academy to program skierowany do ludzi kreatywnych, którzy wierzą, że kultura może być doskonałym sposobem na biznes. Do pierwszego etapu programu wpłynęło blisko 600 zgłoszeń. Autorzy najciekawszych projektów wzięli udział w warsztatach, które pomogły rozwinąć kompetencje w prowadzeniu własnej firmy. Projekty zostały ocenione przez pięcioosobowe jury, w którym znaleźli się reprezentanci różnych środowisk z obszaru sztuki i biznesu: Grażyna Piotrowska-Oliwa – prezes Virgin Mobile Polska, Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Bęc Zmiana, Andrzej Pągowski – artysta-grafik, twórca ponad tysiąca plakatów, Mikołaj Komar – fotograf i redaktor naczelny KMAG oraz Grzegorz Marczak – redaktor naczelny Antyweb.pl. Zwycięzca konkursu zdobędzie 100 000 złotych na realizację swojego projektu biznesowego w dziedzinie kultury. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowoczesne technologie w finale Virgin Mobile Academy LIFESTYLE, IT i technologie - Jury Virgin Mobile Academy 2015/2016 wyłoniło 15 projektów, które w ścisłym finale będą rywalizować o nagrodę główną – 100 000 złotych.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts