IT i technologie LIFESTYLE

Ranking TELEPOLIS.PL: Samsung Galaxy S6 w najlepszym abonamencie

Data publikacji: 2015-04-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ranking TELEPOLIS.PL: Samsung Galaxy S6 w najlepszym abonamencie
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Samsung Galaxy S6 jest obecnie jednym z najgorętszych smartfonów. Redakcja TELEPOLIS.PL sprawdziła czy zakup najnowszego modelu Samsunga na wolnym rynku warto zastąpić dwuletnim abonamentem. Który operator ma najkorzystniejszą ofertę z Samsungiem Galaxy S6?

Ranking TELEPOLIS.PL: Samsung Galaxy S6 w najlepszym abonamencie LIFESTYLE, IT i technologie - Samsung Galaxy S6 jest obecnie jednym z najgorętszych smartfonów. Redakcja TELEPOLIS.PL sprawdziła czy zakup najnowszego modelu Samsunga na wolnym rynku warto zastąpić dwuletnim abonamentem. Który operator ma najkorzystniejszą ofertę z Samsungiem Galaxy S6?

Samsung Galaxy S6 jest obecnie jednym z najgorętszych smartfonów. Redakcja portalu telekomunikacyjnego TELEPOLIS.PL sprawdziła czy zakup najnowszego modelu Samsunga na wolnym rynku warto zastąpić dwuletnim abonamentem. Który operator ma najkorzystniejszą ofertę z Samsungiem Galaxy S6? Odpowiedź znajduje się w najnowszym rankingu TELEPOLIS.PL.

Budzące pożądanie cechy Samsunga Galaxy S6 to przede wszystkim bardzo wydajny procesor, piękny ekran o rozdzielczości QHD, aparat z optyczną stabilizacją obrazu, wzorowo wykonana metalowo-szklana obudowa. Pełną listę zalet TELEPOLIS.PL prezentuje w obszernym teście tego modelu. Odstraszające są natomiast ceny Samsunga Galaxy S6, które na wolnym rynku zaczynają się od 2999 zł.

– Jak na polskie warunki nie jest to mało, ponieważ mówimy tutaj o niemalże trzech pensjach w wysokości krajowego minimum – wyjaśnia Witold Tomaszewski, redaktor naczelny TELEPOLIS.PL. – Osoby zainteresowane najnowszymi smartfonami często sięgają po „pomoc” operatorów i wybierają „dotowane” telefony w ofertach abonamentowych, pomijając przy tym kilka istotnych kwestii, np. ile tak naprawdę płaci się za telefon, a ile za usługi, jaka jest łączna wartość umowy – dodaje Tomaszewski.

Na te pytania odpowiada najnowszy ranking TELEPOLIS.PL, który powstał na podstawie abonamentów prezentowanych w porównywarce GSM portalu. W zestawieniu znalazły się oferty z Samsungiem Galaxy S6 spełniające określone kryteria: nielimitowane połączenia i SMS oraz minimum 2 GB pakietu danych wliczone w kwotę abonamentu – aktualnie proponują je Plus, T-Mobile, Orange, Play oraz Red Bull Mobile. Ranking uwzględnia także dodatkowe usługi i akcesoria oraz prezentuje oferty dla nowych klientów. Szczegółowe omówienie kryteriów znajduje się na stronie rankingu: http://www.telepolis.pl/artykuly/ranking-telepolis-pl-samsung-galaxy-s6-w-ofertach-abonamentowych,3,3,810.html

Zwycięzcy rankingu TELEPOLIS.PL

Najkorzystniejszą ofertę z Samsungiem Galaxy S6 oferuje Plus z taryfą sLTE 89,99. Przy abonamencie wynoszącym 79,99 zł koszt smartfona bezpośrednio przy zakupie to 1959 zł. Łączna wartość umowy, z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych opłat i rabatów, to 3878,76 zł, co daje realny koszt na poziomie 161,62 zł miesięcznie. Same usługi (po odjęciu "sklepowej" ceny telefonu na poziomie 2999 zł) to 36,66 zł. Dodatkowo operator dodaje indukcyjną ładowarkę biurkową o wartości 100 zł oraz ładowarkę samochodową o wartości 230 zł.

Drugie miejsce w zestawieniu TELEPOLIS.PL zajęła oferta Jump Relax 79,99 od T-Mobile. Co prawda poszczególne kwoty są nieco niższe od tych w ofercie Plusa, bo cena telefonu przy zakupie to 1889 zł, łączna wartość umowy wynosi 3786,66 zł, miesięczny wydatek to kwota 157,78 zł, a koszt samych usług to 32,82 zł miesięcznie, jednak T-Mobile w pozostałych kryteriach wypadł gorzej i finalnie zajął miejsce nr 2.

Ostatnie miejsce podium zajmuje Plus za ofertę sLTE 119,99 z abonamentem za 109,99 zł. Szczegóły są takie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, jednak tu kusi niższa początkowa cena telefonu wynosząca 1579 zł. Łączna wartość umowy to 4128,76 zł przez 24 miesiące, co daje średnio 175,78 zł miesięcznie i realny koszt samych usług to 50,82 zł na miesiąc.

Wyniki rankingu ofert abonamentowych z Samsungiem Galaxy S6 komentuje Witold Tomaszewski z TELEPOLIS.PL w najnowszym odcinku cyklu wideo „Witek nadaje”: https://www.youtube.com/watch?v=tM8Onw8kVH4

Dokładne kryteria ocen oraz wyniki poszczególnych ofert operatorów, a także uproszczona tabela obejmująca wyłącznie kwestie finansowe (ile kosztuje telefon, jaki jest abonament i łączna wartość umowy) są dostępne w pełnym rankingu w portalu TELEPOLIS.PL: http://www.telepolis.pl/artykuly/ranking-telepolis-pl-samsung-galaxy-s6-w-ofertach-abonamentowych,3,3,810.html

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ranking TELEPOLIS.PL: Samsung Galaxy S6 w najlepszym abonamencie LIFESTYLE, IT i technologie - Samsung Galaxy S6 jest obecnie jednym z najgorętszych smartfonów. Redakcja TELEPOLIS.PL sprawdziła czy zakup najnowszego modelu Samsunga na wolnym rynku warto zastąpić dwuletnim abonamentem. Który operator ma najkorzystniejszą ofertę z Samsungiem Galaxy S6?
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts