IT i technologie LIFESTYLE

Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw

Data publikacji: 2016-05-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

11 i 12 czerwca 2016 roku, po raz piąty w Warszawie, odbędą się warsztaty programowania Rails Girls.

Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw LIFESTYLE, IT i technologie - 11 i 12 czerwca 2016 roku, po raz piąty w Warszawie, odbędą się warsztaty programowania Rails Girls.

11 i 12 czerwca 2016 roku, po raz piąty w Warszawie, odbędą się warsztaty programowania Rails Girls. W wydarzeniu non-profit weźmie udział ok. 45 kobiet i dziewczyn, które uczyć się będą podstaw programowania i stworzą swoją pierwszą aplikację webową. Poza warsztatami stacjonarnymi planowany jest również webinar dla ok 500 osób.

 

Rails Girls to inicjatywa non-profit zapoczątkowana w Finlandii i wspierana przez wolontariuszy na całym świecie. Jest to odpowiedź na potrzebę nieformalnej edukacji kobiet w zakresie nowych technologii. Idea szybko rozprzestrzeniła się i dotarła na 6 kontynentów. W Polsce warsztaty odbywają się już w 9 miastach.

 

Na czym polegają warsztaty?

 

Programowanie – W czasie warsztatów uczestniczki zostają przeprowadzone przez proces projektowania i tworzenia aplikacji przy użyciu technologii Ruby On Rails.

 

Rozmowa z doświadczonymi coachami – Warsztaty prowadzone są w małych grupach przez kompetentnych ekspertów na co dzień zajmujących się programowaniem.

 

Lightning talks – Zaproszeni przez organizatorów goście w specjalnie zaplanowanym czasie wolnym od nauki programowania opowiadają o swoich doświadczeniach, udzielają wskazówek, inspirują do działania.

 

Wspólna nauka i networking – Warsztaty to doskonała okazja do poznania innych kobiet zafascynowanych technologią i zapoczątkowania wspólnych projektów.

 

Rejestracja na piątą edycję Rails Girls Warsaw trwa od 16 do 30 maja. Liczba miejsc jest ograniczona!

 

Logo oraz wybrane zdjęcia Rails Girls Warsaw do ściągnięcia: https://www.flickr.com/photos/railsgirlswarsaw

 

railsgirls.com/warsaw

http://www.facebook.com/RailsGirlsWarsaw?fref=ts

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Warsztaty programowania Rails Girls Warsaw LIFESTYLE, IT i technologie - 11 i 12 czerwca 2016 roku, po raz piąty w Warszawie, odbędą się warsztaty programowania Rails Girls.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Similar Posts