Urządzenia

Boogie Board-ekologiczny notatnik z dotykowym ekranem

Firma Human Media wprowadza do sprzedaży na polskim rynku innowacyjne urządzenie Boogie Board. Jest to pierwszy na świecie elektroniczny notatnik z dotykowym, czułym na siłę

Firma Human Media wprowadza do sprzedaży na polskim rynku innowacyjne urządzenie Boogie Board. Jest to pierwszy na świecie elektroniczny notatnik z dotykowym, czułym na siłę nacisku 8,5-calowym ekranem wykonanym w technologii LCD. Boogie Board do pracy nie wymaga żadnego zasilania, niewielka ilość energii jest potrzebna tylko do wymazania zawartości ekranu. Mimo, że całe urządzenie waży zaledwie 120 gramów jest wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Ponadto ma tylko 3 mm grubości, co pozwala na noszenie go ze sobą praktycznie wszędzie.

Boogie Board jest doskonałą alternatywą dla notatek robionych na kartkach, np. w przypadku konieczności zapisania czegoś w trakcie rozmowy telefonicznej lub zebrania czy podczas burzy mózgów. Doskonale nadaje się do robienia wszelkich rachunków, kiedy liczą się tylko ich wyniki, a nie szczegóły obliczeń. Normalnie, korzysta się ze zwykłej kartki papieru, co nie jest ani ekologiczne, ani tanie, jeżeli obliczeń jest dużo. Boogie Board jest też przydatny w sytuacji sporządzania listy zadań do wykonania, np. podczas planowania zajęć, które muszą być wykonane w trakcie dnia pracy. Nie posiada jednak możliwości zapisywania w pamięci masowej notatek i rysunków, które się wykonuje na powierzchni ekranu za pomocą dołączonego rysika, a nawet palca.

Boogie Board przydaje się nie tylko w pracy, ale także i w domu. Jest pomocny m.in. do zapisywania listy zakupów, godzin interesujących programów w TV, które planuje się obejrzeć lub do przekazywania informacji innym członkom rodziny, które mogą odczytać po powrocie do domu. Boogie Board jest urządzeniem atrakcyjnym dla dzieci, które sposób rysowania na nim i następnie wymazywania rysunków postrzegają jako coś prawie magicznego. Dzięki Boogie Board rodzice nie będą już musieli się martwić, skąd wziąć kolejny arkusz papieru, na którym pociechy będą tworzyć swoje dzieła. Wyższość Boogie Board leży również w tym, że można zabrać je ze sobą w podróż albo na wizytę u znajomych, dzięki czemu dziecko będzie miało przez dłuższy czas zajęcie.

A to już wiesz?  Polak 3.0: większość spraw przez Internet

Bateria zastosowana w modelu 8.5-calowym nie jest wymienna i wystarcza na kilka lat pracy urządzenia.

Boogie Board idealnie sprawdzi się przy różnego rodzaju grach, np. do notowania wyników poszczególnych graczy podczas partyjki brydża albo zabawy przy grze planszowej. Może nawet posłużyć jako plansza do popularnej gry w kalambury albo w kółko i krzyżyk.

Jedną z najważniejszych zalet Boogie Board jest jego funkcjonalność komunikacyjna, niezmiernie istotna dla osób, które z różnych powodów nie mogą mówić i z otoczeniem porozumiewają się za pomocą odręcznie pisanych słów. Także w tym przypadku wyższość Boogie Board nad tradycyjnym papierem jest znacząca, gdyż nie powstają stosy kartek, których przecież trzeba się jakoś pozbyć.

We wszystkich tych zastosowaniach na pierwszy rzut oka zauważalny jest aspekt ekologiczny. Przyjazność Boogie Board środowisku naturalnemu jest widoczna pod względem, iż nie zużywa się niepotrzebnie papieru!

Cena detaliczna Boogie Board wynosi 159 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Do urządzenia można dokupić także pokrowiec neoprenowy za 45 oraz magnes umożliwiający powieszenie urządzenia np. na drzwiach lodówki.

Model 8.5-calowy został wprowadzony na rynek w trzech kolorach obudowy: czarna, biała i niebieska (cyan). W zestawie znajduje się rysik oraz specjalna szmatka do czyszczenia ekranu.

O firmie:

Firma Human Media działa na polskim rynku od 2006 roku. W roku 2007 podjęto decyzję o sprofilowaniu oferty, która obecnie obejmuje przede wszystkim multimedialne domowe odtwarzacze audio-wideo (DMR) oraz sieciowe serwery plików NAS. Wąska specjalizacja firmy pozwoliła skupić całą uwagę na oferowanych urządzeniach, jak i potrzebach polskiego rynku, którego rozpoznanie przyczyniło się do stworzenia unikatowej w skali kraju oferty. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami oferowanego sprzętu, klienci mogą mieć pewność, że najnowsze modele, od razu po wprowadzeniu ich do dystrybucji, znajdą się na krajowym rynku.

A to już wiesz?  Multipaczka: Poczta Polska wprowadza nową ofertę w oparciu o maile i SMSy

http://www.4press.pl/index.php?p=12211

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy