Wiadomości branżowe

Bezpieczna.wp.pl – w trosce o najmłodszych użytkowników internetu

Teaser

Wirtualna Polska z kolejną inicjatywą na rzecz bezpieczeństwa w sieci

Wirtualna Polska wystartowała z serwisem bezpieczna.wp.pl. Witryna skierowana jest do najmłodszych użytkowników internetu oraz ich rodziców i opiekunów. Uczy, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. Przedstawia – w przyjazny, obrazkowy sposób – problemy, na jakie mogą natknąć się w świecie wirtualnym dzieci.  Pokazuje także, jak im zapobiegać. To kolejny projekt WP.PL na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

Bezpieczna.wp.pl – WP.PL na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych w sieci
Bezpieczna.wp.pl to nowa witryna Wirtualnej Polski, skierowana do najmłodszych użytkowników internetu, a także ich rodziców i opiekunów. Informuje i edukuje. Składa się z kolorowych, przyjaznych grafik i krótkich, prostych opisów, zawierających sugestywne przykłady. W przystępny sposób pokazuje, jak bezpiecznie poruszać się po sieci, chronić w internecie swoją prywatność i swój komputer.

Wirtualna Polska od lat działa na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. W 2009 roku zostaliśmy sygnatariuszem Porozumienia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie, zrealizowaliśmy i z powodzeniem prowadzimy w portalu projekt Amulet, dzięki któremu nasze materiały zawierają wyraźne oznaczenia wiekowe. Dodatkowo, na łamach serwisu dzieci.pl, skierowanego do rodziców i opiekunów, regularnie edukujemy internautów w tym zakresie. Uruchomienie witryny bezpieczna.wp.pl jest więc naturalną konsekwencją naszych działań – mówi Małgorzata Lesner, Kierownik Działu Obsługi Klienta Wirtualnej Polski, pomysłodawczyni witryny. – Mamy nadzieję, że tworząc takie inicjatywy, zwiększymy świadomość – zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców – i dzięki temu poprawimy bezpieczeństwo najmłodszych – dodaje.

W witrynie znajdują się najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Serwis informuje, jak się ustrzec przede wirusami, jak zabezpieczyć swoją pocztę elektroniczną. Zwraca też uwagę na kwestie poznawania innych osób za pośrednictwem sieci, czy publikowania prywatnych informacji na swój temat. Każdorazowo w jasny sposób przedstawiane jest zagadnienie związane z korzystaniem z sieci – problem i jego rozwiązanie.

Wirtualna Polska – o bezpieczeństwie w sieci
Bezpieczna.wp.pl to kolejna inicjatywa WP.PL na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Portal posiada w swoim portfolio także witrynę fabrykahasel.pl, pomagającą internautom w tworzeniu i zapamiętywaniu tzw. silnych haseł i jednocześnie ich edukuje.

Z kolei najpopularniejsza poczta e-mail w Polsce, poczta.wp.pl, prowadzi od lat nowatorski program antyphishingowy „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”, chroniący użytkowników przed wyłudzaniem poufnych danych (partnerami programu są: Allegro, Alior Bank oraz PayPal). WP.PL dba o bezpieczeństwo użytkowników poczty także poprzez systematyczny rozwój i ciągłą rozbudowę systemów antyspamowych i antywirusowych, które korzystają z unikalnych metod zabezpieczeń (analiza ilościowa, systemy reputacji, internetowe bazy spamu, mechanizmy SPF, DKIM i inne). Co ważne, jako jedyny polski dostawca usług e-mail, Poczta Wirtualnej Polski jest członkiem MAAWG (Messaging Anti-Abuse Working Group) – międzynarodowej organizacji powołanej do walki ze spamem, wirusami, bonetami i innymi, sieciowymi zagrożeniami. W jej skład wchodzą także AOL, Yahoo, Facebook, Google, AT&T itp.

Więcej informacji:
bezpieczna.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #ponad   #pracy   #przez