Wiadomości branżowe

Samsung HomeSync oferuje komfort przechowywania prywatnych danych w chmurze i stały dostęp do rozrywki w sieci

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek urządzenie HomeSync, o pojemności wystarczającej do bezpiecznego przechowywania cyfrowych danych całej rodziny. Rozwiązanie to pozwala docenić rozrywkę w jakości HDTV na dużych ekranach telewizyjnych, przy zastosowaniu popularnego wśród użytkowników, udoskonalonego systemu Android. - Dzięki HomeSync nie trzeba już tracić czasu na tworzenie zapasowych
Teaser

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek urządzenie HomeSync, o pojemności wystarczającej do bezpiecznego przechowywania cyfrowych danych całej rodziny. Rozwiązanie to pozwala docenić rozrywkę w jakości HDTV na dużych ekranach telewizyjnych, przy zastosowaniu popularnego wśród użytkowników, udoskonalonego systemu Android.

- Dzięki HomeSync nie trzeba już tracić czasu na tworzenie zapasowych kopii najcenniejszych treści lecz poświęcić go na nowe, niezwykłe przeżycia - powiedział JK Shin, prezes i dyrektor działu IT & Mobile Communication w Samsung Electronics. - Korzystając z Samsung GALAXY można teraz przesyłać filmy wprost do telewizora lub razem z rodziną przeglądać zdjęcia na dużym ekranie. Czas spędzony z rodziną jest przecież ważniejszy niż ręczne zapisywanie danych.

Dostęp do danych w każdym miejscu, o każdej porze

HomeSync umożliwia przechowywanie prywatnych treści o łącznej objętości 1 TB, co oznacza możliwość dodawania 10 zdjęć dziennie przez 82 lata lub 5 minut filmów dziennie przez 10 lat. System rozpoznaje do ośmiu różnych użytkowników, z których każdy może korzystać z pięciu urządzeń, zapisując dane w spersonalizowanym, prywatnym folderze. Korzystając z aplikacji Samsung Link na zarejestrowanych urządzeniach mobilnych użytkownik zyskuje dostęp do plików graficznych, muzycznych, filmowych, dokumentów oraz innych danych. Dodawanie plików do HomeSync jest niezwykle proste – wystarczy wybrać element (np. zdjęcie) i kliknąć na ikonę HomeSync.

Przekazywanie danych z urządzeń mobilnych do telewizora

Dzięki zawartej w HomeSync funkcji Android Media Center można teraz wyświetlać na ekranie telewizora m.in. gry mobilne, filmy, pliki muzyczne oraz zdjęcia. Telewizor odtwarza w jakości full HD treści przekazywane z urządzeń mobilnych GALAXY. Takie urządzenie może spełniać rolę pilota, jak również przekazywać popularne aplikacje w systemie Android (gry, YouTube, przeglądarki) bezpośrednio na ekran telewizora, zmieniając domowe wnętrze w multimedialne centrum rozrywki.

HomeSync współpracuje z telewizorami Samsung Smart TV oraz telewizorami innych producentów, które wyposażono w złącze HDMI.

A to już wiesz?  Mobilne wideo WP.PL rośnie w siłę

System Samsung HomeSynce jest już dostępny na światowych rynkach – najwcześniej będą mogli go nabyć klienci w Stanach Zjednoczonych.

Materiały multimedialne oraz bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.samsungmobilepress.com

 

Specyfikacje produktu Samsung HomeSync:

Procesor

1,7GHz Dual Core

Pamięć

2GB RAM + 8GB Flash + 1TB HDD (*pamięć dla użytkownika- 910GB)

Łączność

LAN

Gigabit Ethernet

WiFi

 

Bluetooth

 

Interfejs

USB 3.0

Złącze zewnęrzne USB I/F (x2)

Micro USB

Podłączenie do PC - 11pin/ mUSB (x1)

Wyjście HDMI

Obsłgiwane (HDMI1.4)

Wyjście optyczne audio

Złącze audio, sygnał wzmocniony

Kodek

Video

  1. -1, Sorenson Spark, WMV7/8, MP43, VP8, DivX

Audio

MP3, AAC LC/AAC+/eAAC+, WMA 9std/10pro/Lossless, FLAC, Vorbis, AMR-NB/WB, Wav, Mid, AC-3, DTS

DRM

HDCP 1.3/2.1, Playready, Widevide, Trustzone

 

* Specyfikacje techniczne urządzeń mogą różnić się w zależności od modelu - w razie wątpliwości proszę skonsultować się ze sprzedawcą. Prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu prawa cywilnego.

 


 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy