Wiadomości branżowe

Allegro udostępniło serwis ze statystykami

Teaser

Allegro uruchomiło serwis ze statystykami. Każdy użytkownik platformy, który prowadzi sprzedaż lub dopiero zamierza rozpocząć działalność na Allegro, może zyskać dostęp do wiedzy i danych, które pozwolą dobrać asortyment, zarządzać dotychczasową sprzedażą, optymalizować ją i tym samym zwiększać swoje zyski. Serwis dostępny jest na stronie https://statystyki.allegro.pl.

Od dzisiaj użytkownicy mają możliwość samodzielnego generowania statystyk dotyczących prowadzonej przez siebie sprzedaży oraz trendów sprzedażowych dla całego Allegro. Dostęp do takich informacji ułatwi zarządzanie sprzedażą i jednocześnie wskaże trendy na Allegro. Dzięki tej wiedzy użytkownicy będą mogli dostosować swoją działalność do aktualnych potrzeb kupujących. Z kolei tym użytkownikom, którzy jeszcze nie zaczęli handlować na Allegro, analiza statystyk podpowie, które produkty cieszą się popularnością wśród kupujących i w jakich miesiącach warto je oferować na Allegro.
- Analiza statystyk i danych Allegro daje realne korzyści osobom prowadzącym działalność na naszej platformie – mówi Michał Markowski, dyrektor działu rozwoju Allegro. Przykładowo, jeśli prowadzimy sprzedaż, która utrzymuje się na stałym poziomie, a chcemy ją zwiększyć, znajomość statystyk i struktury sprzedaży w poszczególnych kategoriach pomoże nam  np. poszerzyć asortyment czy wystawić więcej towaru w kategoriach gdzie sprzedaż jest wysoka – wylicza Markowski i dodaje -To oczywiście dopiero początek, serwis będziemy rozwijać i z czasem udostępnimy nowe, dodatkowe funkcje i informacje.

Serwis składa z dwóch zakładek „Moja sprzedaż”, gdzie prezentowane są informacje o sprzedaży użytkownika, który zarejestrował się w serwisie. W tej zakładce prezentowane są szczegółowe dane dotyczące sprzedanych, niesprzedanych przedmiotów, trwających ofert oraz kosztów prowadzonej działalności. Z kolei w zakładce „Trendy” prezentowane są dane dla całego serwisu. Większość danych została przedstawiona w formie analogicznej do tych prezentowanych w części „Moja sprzedaż”, dzięki temu użytkownicy będą mogli w łatwy sposób porównać swoje wynik z wynikami dla całego serwisu.

Dane w serwisie statystyki.allegro.pl gromadzone są od 1 czerwca 2012. Dostęp do serwisu jest płatny.

< 237428" >
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts