Wiadomości branżowe

NSA325 v2 – najnowszy serwer multimedialny ZyXELa

Nowe urządzenie ZyXELa umożliwia teraz korzystanie i udostępnianie własnej chmury osobistej bez żadnych ograniczeń.

ZyXEL Communications, czołowy dostawca rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych, przedstawia najnowsze urządzenie z rodziny serwerów multimedialnych – model ZyXEL NSA325 v2. Prezentowany serwer to nie tylko centralny zbiór multimedialnych plików w każdym domu, ale też prosty sposób zdalnego udostępniania i wysyłania plików do NSA325 v2 z dowolnego urządzenia mobilnego.

Korzystając z aplikacji Polkast na swoim urządzeniu mobilnym można przeglądać zdjęcia, odtwarzać muzykę oraz filmy zapisane na serwerze oraz udostępniać je rodzinie lub znajomym. Co więcej, Polkast umożliwia synchronizacje zdjęć z portalami Facebook, Twitter i Flicker oraz przesyłanie muzyki do play-zone i jej zdalne zarządzanie z poziomu urządzeń mobilnych.

ZyXEL NSA325 v2 oferuje łatwy sposób magazynowania i zarządzania plikami muzycznymi, wideo i dokumentami we własnej chmurze osobistej. Serwer może jednocześnie przesyłać i udostępniać dane na kilku urządzeniach (z UPnP lub DLNA). Urządzenie wyposażone jest w procesor 1,6 GHz i pamięć 512 MB. Dzięki temu oferuje szybkie przesyłanie wielu plików jednocześnie. Odbiornikami mogą być urządzenia zainstalowane w całym domu takie jak Microsoft Xbox, Sony PlayStation lub telewizory DLNA TV.

Pełna zdalna kontrola

Z aplikacji zMedia można korzystać w domu nie tylko w celu oglądania plików wideo, zdjęć i słuchania muzyki, ale również w celu zarządzania serwerem. Możliwe jest kontrolowanie statusu serwera, śledzenie procesów pobierania i wysyłania plików oraz wykonywanie zmian w konfiguracji. Wszystkie te operacje mogą być wykonywane z poziomu urządzeń mobilnych bez konieczności włączania komputera stacjonarnego lub laptopa. Szybki port USB 3.0 i przycisk copy/sync umożliwia natychmiastowe wykonanie kopii zapasowej i synchronizację danych z zewnętrznego dysku USB lub kamery. Dodatkowo serwer pobierania P2P / FTP w NSA325 v2 oferuje łatwy sposób udostępniania, wysyłania i pobierania plików z RapidShare za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze Dropbox można zdalnie zapisywać kopie plików i wysyłać torrenty z urządzeń mobilnych do NSA325 v2 z dowolnego miejsca.

Przyjazny dla środowiska

ZyXEL NSA325 v2 dba również o środowisko dzięki opcji ustawienia automatycznego czasu wyłączenia serwera. Po określonym czasie bezczynności dysk twardy zainstalowany w serwerze NSA325 v2 przechodzi automatycznie w stan hibernacji. Co więcej inteligentna technologia chłodzenia dostosowuje prędkość wentylatorów do faktycznych potrzeb urządzenia. Dodatkowo serwer posiada funkcję „Wake-on-LAN”, która umożliwia zdalne włączanie i korzystanie z serwera nawet po jego wcześniejszym wyłączeniu.

Cena i dostępność

Zalecana przez producenta cena NSA325 v2 dla użytkownika końcowego wynosi około 448 zł netto (117 EUR).

Więcej informacji o tym multimedialnym serwerze można uzyskać kontaktując się z dystrybutorami: AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach marki ZyXEL znajduje się na stronie www.zyxel.pl

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts