Wiadomości branżowe

Idzie nowe — trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson

  • Standard kompresji obrazu H.265/HEVC zmniejsza obciążenie łącza internetowego o połowę. Ericsson pracuje nad rozszerzeniem, które pozwoli na oglądanie obrazu 3D bez specjalnych okularów.
  • W ciągu najbliższych 3-4 lat transmisja wideo zdominuje sieci i będzie odpowiadać za 90 procent całego ruchu w sieciach mobilnych.

Prototypowe rozwiązanie firmy Ericsson służące trójwymiarowej komunikacji wizualnej daje uczucie fizycznej obecności w tym samym pomieszczeniu, co inni uczestnicy konferencji. Dział Ericsson Research tworzy rozwiązanie, które nie tylko zagwarantuje użytkownikom doskonałą jakość trójwymiarowych połączeń, ale również zmniejszy przepustowość niezbędną do przesyłania obrazu wysokiej jakości. W rezultacie przełoży się to na niższe koszty operacyjne i większe upowszechnienie usług.

Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson opiera się o nowy standard kompresji obrazu. Zdaniem Thomasa Ruserta z Ericsson Research standard H.265/HEVC wejdzie do powszechnego użycia w ciągu roku.

„Odegraliśmy kluczową rolę w opracowaniu sfinalizowanego niedawno standardu kompresji obrazu H.265/HEVC, który — w porównaniu z używanymi obecnie kodekami — zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość o połowę.” – powiedział Thomas Rusert. – „Obecnie pracujemy nad rozwojem i ustandaryzowaniem trójwymiarowego rozszerzenia standardu H.265/HEVC. Rozszerzenie to umożliwi oglądanie obrazu trójwymiarowego w wysokiej jakości bez konieczności zakładania specjalnych okularów” – dodał Rusert.

Rozwiązanie firmy Ericsson zostało zaprezentowane w trakcie Mobile World Congress 2013.
"Zbliżając się do stoiska z prezentacją, poczułam się jak Mia Farrow w jednym z filmów Woody’ego Allena, gdy bohater zszedł do niej z kinowego ekranu. Mój rozmówca nie zszedł z ekranu, ale podał mi makietę stacji bazowej. Realność rozmowy była piorunująca". – powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

< 236305" >
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy