Groupon Polska i Fundacja DKMS łączą siły w walce z białaczką

Teaser

Groupon Polska, we współpracy z Fundacją DKMS, przygotował kampanię, w ramach której klienci serwisu w dniach 24 października - 3 listopada br. mogą przekazywać środki na pomoc w rozbudowie bazy dawców szpiku kostnego ratującego chorych przed śmiercią. W Polsce średnio co godzinę kolejny pacjent słyszy od lekarzy diagnozę: białaczka. Wystarczy nawet 10 zł aby przyłączyć się do akcji i wesprzeć walkę z tą śmiertelną chorobą.

Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka krwi. Aby przeszczep się udał, cechy tkanki pacjenta i dawcy muszą wykazywać niemalże 100-procentową zgodność. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy wynosi od 1:25 000 do nawet 1: kilku milionów. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Nie tylko cegiełka
Chorym na białaczkę możesz pomóc nie tylko kupując groupon, ale też przekazując 1% podatku lub rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. DKMS jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce daje możliwość rejestracji za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Potencjalnym dawcą może zostać każdy, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.dkms.pl i zamówisz pakiet rejestracyjny.

Fundacja DKMS Polska
Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. W Polsce zarejestrowanych jest pół miliona potencjalnych dawców szpiku z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 380 tys. osób. Blisko 800 z nich podarowało cząstkę siebie potrzebującym.
Koszt rejestracji potencjalnego dawcy to 250 zł, które fundacja DKMS pokrywa ze środków własnych, pochodzących z darowizn od osób prywatnych i instytucji - nie są one bowiem refundowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Informacja o Groupon

Groupon (NASDAQ: GRPN) jest liderem na rynku ofert lokalnych, ułatwiającym klientom na całym świecie dostęp do najlepszych usług i produktów w bezkonkurencyjnych cenach. Groupon wnosi nową jakość w świat małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniając im bogaty zestaw usług i narzędzi, takich jak możliwość tworzenia indywidualnych kampanii, kontrola i analiza danych sprzedażowych, obsługa płatności i rozliczeń, system rezerwacyjny oraz obsługa operacji w punkcie sprzedaży i wiele więcej aby pomóc w zdobyciu nowych lojalnych klientów oraz bardziej efektywnym prowadzeniu biznesu. Dzięki globalnemu zasięgowi oraz tysiącom partnerów biznesowych, Groupon oferuje najlepsze oferty na usługi i produkty w 48 krajach na całym świecie w trzech kluczowych kanałach: Groupon Local, Groupon Travel oraz Groupon Shopping.

Jeśli chcesz się zapisać do codziennego biuletynu Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl, wpisz swój adres e-mail oraz wybierz z listy swoje miasto. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozpocząć współpracę z Grouponem, wejdź na stronę works.groupon.pl.

Źródło Groupon. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top