Wiadomości branżowe

Ericsson wspiera SK Telecom w dziedzinie rozwoju usług opartych o technologię LTE-Advanced

Ericsson pomógł SK Telecom rozszerzyć usługi w technologii LTE-Advanced na obszary śródmiejskie 84 miast w całym kraju poprzez dostarczanie aktualizacji oprogramowania do realizacji techniki Carrier Aggregation w południowo-wschodniej Korei Południowej Ericsson umacnia pozycję lidera jako główny dostawca urządzeń w technologii LTE-Advanced dla SK Telecom Ericsson (NASDAQ: ERIC) z
  • Ericsson pomógł SK Telecom rozszerzyć usługi w technologii LTE-Advanced na obszary śródmiejskie 84 miast w całym kraju poprzez dostarczanie aktualizacji oprogramowania do realizacji techniki Carrier Aggregation w południowo-wschodniej Korei Południowej
  • Ericsson umacnia pozycję lidera jako główny dostawca urządzeń w technologii LTE-Advanced dla SK Telecom

Ericsson (NASDAQ: ERIC) z powodzeniem wspiera SK Telecom, wiodącego operatora południowokoreańskiej telekomunikacji, w ​​rozbudowie jego sieci komercyjnej realizowanej w technologii LTE-Advanced poprzez lokalne przedsiębiorstwo Ericsson-LG. Ekspansja usług obejmuje obszary śródmiejskie 84 miast, w tym obszar miejski Seulu i sześciu innych dużych miast.

SK Telecom skomercjalizował swoje usługi w technologii LTE-Advanced, zapewniając szybkość transmisji do 150 Mbps– czyli dwa razy tyle, co prędkość LTE– dla szerokopasmowego Internetu mobilnego. Miało to miejsce 26 czerwca 2013 roku, po raz pierwszy na świecie. W tym czasie usługa objęła cały Seul, śródmieścia 42 miast w prowincjach Gyeonggi-do i Chungcheong-do oraz 103 miasteczka uniwersyteckie. Planując rozmieszczenie 32 000 stacji bazowych w technologii LTE-Advanced do końca roku, SK Telecom ogłosił, że będzie rozszerzać usługi LTE-Advanced na obszarach 84 miast w całym kraju oraz rozpocznie wdrażanie technologii LTE-Advanced w ok. 300 miasteczkach akademickich.

Jan Signell, szef firmy Ericsson w północno-wschodniej Azji, powiedział: „Jesteśmy dumni ze współpracy z SK Telecom w zakresie rozwoju sieci LTE-Advanced, która teraz obejmuje główne obszary kraju. SK Telecom będzie mógł obecnie zaoferować swoim użytkownikom większy zasięg sieci oraz transmisję szerokopasmową dla urządzeń mobilnych, zapewniając sobie dalsze zaufanie klientów i pozycję lidera na rynku. Ericsson będzie utrzymywał współpracę z SK Telecom, aby spełnić rosnące oczekiwania użytkowników sieci telekomunikacyjnej w Korei Południowej".

Ericsson był odpowiedzialny za aktualizację dostarczanego oprogramowania dla Carrier Aggregation i technologii multi-carrier dla pasm B5 (850 MHz) i B3 (1,8 GHz) w południowo-wschodniej Korei Południowej, gdzie Ericsson współpracował z SK Telecom w rozwijaniu sieci LTE i uruchomieniu usług w 2011 roku.

A to już wiesz?  Sukces testów pierwszego na świecie systemu WDM 400G z pojedynczą falą nośną przeprowadzych wspólnie przez Exatel i Huawei

Dzięki ekspansji usług komercyjnych w technologii LTE-Advanced SK Telecom może nadal wyróżniać się wysoką jakością usług, umożliwiając szerokopasmową obsługę urządzeń mobilnych w zakresie video HD i lepszą jakość transmisji dźwięku na większym obszarze geograficznym.

SK Telecom oraz Ericsson podpisały na targach Mobile World Congress 2013 w lutym porozumienie (MoU) dotyczące współpracy w zakresie badań i rozwoju, zobowiązując się do współpracy w ramach rozwoju i demonstracji technologii LTE-Advanced. Na mocy porozumienia Ericsson zacieśnił współpracę z SK Telecom w dziedzinie technologii LTE-Advanced oraz w dziedzinie rozwoju technologii małych komórek, aby dostosować się do gwałtownie rosnącej ilości transmitowanych danych.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy