Popraw Wiadomości branżowe

Odkrywcy lecą w kosmos

Teaser

Redakcja serwisu odkrywcy.pl przyłączyła się do wydarzenia „Wyślij swoje zdjęcie w kosmos”, promującego start pierwszych polskich satelitów naukowych. Odkrywcy wysyłają w przestrzeń pozaziemską grafikę z wybranymi przez siebie najważniejszymi dokonaniami ludzkości – cywilizacyjnymi i kulturalnymi.

Wyślij swoje zdjęcie w kosmos” jest akcją promocyjną startu pierwszych polskich satelitów naukowych – Heweliusza i Lema. Na pokładzie tego pierwszego umieszczona zostanie karta pamięci, na której znajdą się filmy i zdjęcia nadesłane przez internautów.

W akcji bierze udział także serwis odkrywcy.pl. Redakcja witryny dokonała subiektywnego wyboru jedenastu najważniejszych dokonań cywilizacyjnych. Jakie wydarzenia uznane zostały za najważniejsze? O których dziełach kultury wspomniano? Obrazuje to specjalnie przygotowana grafika z zagadką – obrazkami, na podstawie których można rozszyfrowywać przełomowe osiągnięcia (odpowiedzi znajdują się pod artykułem).
Na infografice znajduje się także położenie Ziemi w Układzie Słonecznym oraz współrzędne geograficzne redakcji witryny odkrywcy.pl.


Akcję Wyślij zdjęcie w kosmos przygotowały Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Spółdzielnia Socjalna „Fajna Sztuka”. Materiały graficzne i filmowe można przesyłać do końca stycznia na adres [email protected].


Więcej informacji:
http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Polacy-podbija-kosmos,wid,15284869,wiadomosc.html


< 233227" >
Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy