Wiadomości branżowe

Zdalne monitorowanie urządzeń ZyXEL Powerline stwarza nowe możliwości operatorom

Teaser

ZyXEL Communications, wiodący dostawca rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych oferuje TR-069 – obsługę zdalnego monitorowania dla najnowszej serii PLA5000 600 Mbps Powerline Gigabit Ethernet Adapter.

Najnowsze Powerline’y ZyXELa jako pierwsze na rynku obsługują nowy standard HomePlug AV2 i prędkość do 600Mbps. Otwiera to nowe możliwości dla operatorów umożliwiając zwiększenie wartości oferowanych przez nich usług oraz ich konkurencyjność.

Wraz z możliwością obsługi wielu strumieni wideo HD oraz obsługą zdalnego monitorowania TR-069, najnowsze produkty są dla dostawców usług szansą oferowania większej wydajności i wyższego poziomu usług dla już pozyskanych oraz nowych klientów, którzy wymagają możliwie najszybszych połączeń dla wideo 3D, interaktywnych gier i oglądania obrazu na wielu ekranach w rozdzielczości HD.

To świetna okazja dodania wartościowych usług, utrzymania klientów i wyróżnienia się na tle konkurencji mówi Bartłomiej Czekaj, SP Project Manager, ZyXEL Communications: Coraz więcej użytkowników korzysta z technologii odtwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości, oglądając wideo na życzenie lub grając w interaktywne gry z rozwiniętą grafiką. Wraz z prędkością do 600Mbps, ta najnowsza wersja urządzeń Powerline jest o 20 % szybsza w porównaniu do poprzednich modeli obsługujących prędkość do 500Mbps. Dlatego właśnie są to najodpowiedniejsze urządzenia dla klientów wymagających jeszcze szybszych połączeń. Najnowsze modele umożliwią więc operatorom zaoferowanie czegoś „więcej” dla klientów chcących w pełni wykorzystywać możliwości najnowszych cyfrowych usług.”

Obsługa zdalnego zarządzania TR-069 oznacza, że operator może zarządzać i monitorować urządzenia abonenckie zdalnie, bez potrzeby osobistej interwencji u klienta końcowego.

Adaptery Powerline PLA5205 (standard) i PLA5215 (model z gniazdkiem) są idealne do dostarczania niezawodnych usług typu „ carrier-grade” do urządzeń domowych, które są zlokalizowane zbyt daleko od sieci WiFi, aby zagwarantować odpowiednią przepustowość na stałym poziomie dla wymagających usług multimedialnych. Urządzenia mogą być użyte od razu po podłączeniu do działającego gniazdka elektrycznego.  

Dostępność

Urządzenia z serii ZyXEL PLA5000 można nabyć za pośrednictwem AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp oraz u autoryzowanych partnerów w całej Polsce. Sugerowana cena urządzeń dla użytkownika końcowego to: 35 EUR netto dla PLA5205, 44 EUR netto dla PLA5215.

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts