Wiadomości branżowe

Norton Mobile Security chroni prywatność użytkowników aplikacji

Teaser

Nowa technologia Norton Mobile Insight analizuje działanie aplikacji mobilnych i wskazuje, które z nich udostępniają osobiste informacje użytkowników 

Warszawa, 4 lipca 2013 r. — Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję oprogramowania Norton Mobile Security, które zapewnia zaawansowaną i skuteczną ochronę smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad[1]. Udoskonalenia Norton Mobile Security dla systemu Android dotyczą ochrony prywatności, o którą konsumenci niepokoją się coraz częściej. Sposobem na jej zapewnienie jest nowa technologia analityczna Norton Mobile Insight. Skanuje ona pod kątem zagrożeń aplikacje i na tej podstawie określa poziom ryzyka związanego z wyciekiem osobistych informacji. Najnowszy Norton Mobile Security rozszerza też funkcjonalność przydatną w przypadku kradzieży iPhone’a lub iPada — głośny alarm dźwiękowy „Scream” pomaga szybko odnaleźć zagubione urządzenie.

Utrzymanie kontroli nad informacjami osobistymi jest ważną kwestią, 57% użytkowników urządzeń mobilnych odinstalowało jakąś aplikację lub odmówiło instalacji ze względu na obawy o zagrożenie prywatności[2]. Oprócz skanowania pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa oprogramowanie Norton Mobile Security sprawdza teraz aplikacje również w kontekście zagrożeń prywatności, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania dodatkowych programów. W przypadku wystąpienia ryzyka wycieku poufnych danych Norton Mobile Security oznacza określoną aplikację i powiadamia użytkownika, że eksportuje ona takie informacje jak kontakty, zdjęcia lub rejestry połączeń. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jak mogą być wykorzystywane, gromadzone lub udostępniane ich informacje osobiste, nie są więc w stanie utrzymać nad nimi kontroli. Norton Mobile Security umożliwia ochronę informacji osobistych i pozwala podejmować świadome decyzje o tym, które aplikacje warto zachować, a które usunąć z urządzenia.

Problem ochrony prywatności jest złożony i wciąż się rozwija, zarówno z punktu widzenia konsumentów, jak i programistów” — powiedziała Joanna Chmielak, ekspert ds. bezpieczeństwa mobilnego Norton. „Dotychczas skanowanie aplikacji mobilnych pod kątem ochrony prywatności odbywało się tylko na najbardziej powierzchownym poziomie, nie dostarczało więc istotnych i użytecznych informacji. Wraz z technologią zawartą w najnowszej aktualizacji naszego oprogramowania, oddajemy w ręce użytkowników wyjątkowe połączenie analiz statycznych i dynamicznych, co umożliwia im wgląd w ochronę prywatności i ewentualne wycieki informacji związanych z korzystaniem z aplikacji. Dzięki takim danym konsumenci mogą podejmować bardziej świadome decyzje o korzystaniu z aplikacji mobilnych”.

Norton Mobile Insight

Użytkownicy oprogramowania Norton Mobile Security mogą skorzystać z technologii Norton Mobile Insight, które oferuje dynamiczne analizy dla każdego programu w ponad 200 sklepach z aplikacjami, pozwalając określić możliwe ryzyko dla bezpieczeństwa lub prywatności użytkownika oraz wskazać niepokojące zachowania aplikacji. Technologia Norton Mobile Insight przeanalizowała dotychczas ponad cztery miliony programów, dowodząc, że ponad 30% z nich jest źródłem wycieków danych, takich jak kontakty osobiste czy rejestr połączeń. Obecnie Norton Mobile Insight analizuje codziennie 10 000 nowych aplikacji; rozwiązanie wykryło już 300 000 szkodliwych aplikacji i 1,5 mln programów potencjalnie niekorzystnych dla użytkownika — związanych np. z agresywnymi sieciami reklamowymi — lub ryzykownych z punktu widzenia jego prywatności.

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna Norton Mobile Security wynosi 94,99 zł. Program można nabyć, w sklepie internetowym Norton lub w usłudze Google Play. Użytkownicy programów Norton z ważną subskrypcją otrzymają najnowsze aktualizacje w ramach danego abonamentu.  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w centrum aktualizacji Norton Update pod adresem http://updatecenter.norton.com. Klienci indywidualni mogą odwiedzić stronę norton.com/nmsprivacy, aby uzyskać dalsze informacje na temat Norton Mobile Security.

Informacje o firmie Symantec

Symantec chroni informacje na całym świecie i jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i dostępność informacji oraz umożliwiających tworzenie kopii zapasowych. Nasze innowacyjne produkty i usługi chronią ludzi i informacje we wszystkich środowiskach — od najmniejszych urządzeń mobilnych do korporacyjnych centrów przetwarzania danych i systemów opartych na chmurze. Nasze doświadczenie w dziedzinie ochrony danych, tożsamości i interakcji zapewnia klientom poczucie bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.symantec.com lub go.symantec.com/socialmedia.

###

INFORMACJA DLA REDAKTORÓW: Więcej informacji o firmie Symantec Corporation i jej produktach można znaleźć pod adresem http://www.symantec.com/news.

Symantec i logo Symantec są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Symantec Corporation lub jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Inne nazwy mogą być znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.

STWIERDZENIA WYBIEGAJĄCE W PRZYSZŁOŚĆ: Każde stwierdzenie wybiegające w przyszłość dotyczące planowanych produktów jest wstępnym oszacowaniem, a przyszłe daty ich wprowadzenia na rynek są przybliżone i mogą ulec zmianie. Przyszłe wersje produktów lub planowane modyfikacje dotyczące ich możliwości, funkcjonalności lub właściwości podlegają bieżącej ocenie firmy Symantec i mogą, ale nie muszą zostać wdrożone, w związku z czym nie należy ich traktować jako zobowiązań ze strony firmy Symantec lub podstawy podejmowania decyzji o zakupie.[1] Określone funkcje są dostępne tylko dla urządzeń z systemem Android. Wymagania w zakresie systemu operacyjnego: Android 2.2 lub nowszy, iOS 5.0 lub nowszy.

[2]Privacy and Data Management on Mobile Devices” (Zarządzanie prywatnością i danymi na urządzeniach mobilnych) — Jan Lauren Boyles, Aaron Smith, Mary Madden, “Projekt: Internet i życie Amerykanów” przeprowadzony przez Pew Research Center, 5 września 2012 r.

Źródło Norton. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts