Wiadomości branżowe

Lepszy content na Facebooku? Zmiany w algorytmie News Feeda

Teaser

Facebook ogłosił wczoraj wprowadzenie kluczowych zmian w algorytmie News Feeda, które dotyczą sposobu wyświetlania w nim nowych treści. Od teraz, po kliknięciu na artykuł mogą ukazać się aż trzy powiązane z nim inne artykuły. Dodatkowo, nowe komentarze, do zdarzenia, które już wcześniej widzieliśmy, mogą ponownie pojawić się w naszym News Feedzie. Społecznościowy gigant zapowiedział również, że będzie w większym stopniu dostarczać lepsze jakościowo treści, niż np. memy, szczególnie na urządzeniach mobilnych.

Portal Zuckerberga cały czas dąży do tego, by stać się ulubionym źródłem odkrywania nowych treści, stąd decyzja o wprowadzeniu kilku zmian w samym News Feedzie. Docelowo  portal ma się stać centrum udostępniania informacji, jak i wszelkich dyskusji, co też może przyczynić się do wyeliminowania konkurencji.

Ekipa Facebooka dostrzegła zainteresowanie użytkowników artykułami, dlatego postanowili udostępniać im dodatkowe teksty, podobne do tych, które właśnie przeczytali. Jak zapowiadają, po kliknięciu na link do konkretnego artykułu, bezpośrednio pod postem mogą wyświetlić się (maksymalnie) trzy powiązane z nim propozycje, które mają na celu pomóc w docieraniu do większej ilości interesującego nas contentu.

Dodatkowa zmiana dotyczyć będzie treści, które już wcześniej widzieliśmy w naszym News Feedzie – pojawią się ponownie, w momencie, gdy zostaną skomentowane przez innych użytkowników, w tym naszych znajomych. W rezultacie, Facebookowicze mogą zacząć dostrzegać powracające na ich News Feed treści, z uwydatnionymi nowymi komentarzami. Badania przeprowadzone przez ekipę Facebooka wskazują, że w przypadku małej liczby treści, takie udogodnienia mogą doprowadzić do zwiększenia dyskusji wśród użytkowników i ich znajomych, w przypadku każdego rodzaju treści.

Facebook zapowiedział również, że w większym stopniu będzie dostarczać swoim użytkownikom treści, które uważają za lepsze jakościowo, w szczególności osobom korzystających z urządzeń mobilnych, oraz zwracać uwagę na częstotliwość klikania w artykuły na mobilnym News Feedzie. Zmiana ta dotyczy w szczególności rozróżniania wysokiej jakości artykułów na stronie od memów (które pochodzą spoza Facebooka), w które klikają użytkownicy. Oznacza to, że w wysokiej jakości artykuły będą pojawiać się w News Feedzie w bardziej widoczny sposób, na niekorzyść memów.

GRUPA 365 NET to innowacyjna agencja działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet - gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts