ZyXEL prezentuje czterodyskowy serwer NAS540

NAS540 pracuje w technologii chmury do wygodnego, bezpiecznego i mobilnego przechowywania danych.

ZyXEL Communications, światowy lider nowoczesnych rozwiązań sieciowych, prezentuje czterodyskowy NAS540. Serwer jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i platformami magazynującymi oraz obsługuje do 24TB przestrzeni dyskowej. NAS umożliwia użytkownikom zabezpieczenie plików oraz spójne zarządzanie danymi wraz z większą mobilnością i wygodą, dzięki obsłudze szybszych połączeń.


Urządzenia mobilne i usługi wykorzystujące technologię chmury osobistej sprawiają, że codzienna komunikacja jest szybka i wygodna. Zapisywanie plików na komputerach, telefonach, tabletach oraz w chmurze jest częścią naszego codziennego życia, ale zarządzanie tymi danymi często stanowi poważne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku awarii jednego z tych urządzeń.

Zapis i synchronizacja wszystkich danych z dowolnego miejsca

ZyXEL NAS540 jest twoją chmurą osobistą, która umożliwia łatwy i bezpieczny zdalny dostęp do plików, zapisywanie danych, ich synchronizację oraz udostępnianie. Korzystając z bezpłatnej usługi DDNS ZyXELa, użytkownicy mogą tworzyć własne linki, kierujące do ich serwera ZyXEL NAS540 z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Używając ZyXEL zCloud 2.0, użytkownicy mogą mieć dostęp do plików z urządzeń mobilnych z systemami Android lub iOS. Można też użyć urządzeń mobilnych do odtwarzania plików z serwera NAS i wyświetlania ich na dużym ekranie. Dodatkowo wraz z aplikacją ownCloud, można synchronizować dane z komputerów z systemami Windows, MAC OS X, Andriod, iOS a nawet Linux. NAS540 jest również kompatybilny z popularnymi platformami chmur osobistych typu Google Drive.

ZyXEL NAS540 obsługuje RAID 1, 5, 6 lub 10. Ta funkcjonalność oferuje solidną ochronę przed każdą możliwą awarią dysku twardego. W przypadku awarii jednego z dysków, użytkownicy mają nadal dostęp do plików, a normalną pracę RAID można przywrócić po wymianie uszkodzonego dysku.

Super szybka wydajność. Natychmiastowy dostęp do danych

Wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM DDR3, ZyXEL NAS540 sprawdzi się przy zarządzaniu dużą ilością danych. Serwer posiada konfigurację RAID-5, dwa porty ethernet z opcją agregacji połączeń, szybki port USB w standardzie 3.0 oraz slot na kartę SD z obsługą najnowszej technologii SDXC. NAS540 umożliwia odczyt danych z prędkością do 130MB/s oraz zapis 48MB/s, a to oznacza błyskawiczne przesyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości z dysków i aparatów przez USB.

ZyXEL NAS540 obsługuje dyski HDD do 24 TB. Oznacza to, że na serwerze możemy zapisać do 6 tysięcy filmów, 4 milionów plików muzycznych lub 6 milionów zdjęć*. Można zapisać dosłownie każdy plik, który przyda się do pracy lub do rozrywki.

(*Ilość zależy od bieżącej konfiguracji dysku)

Cena i dostępność

Cena serwera ZyXEL NAS540 sugerowana przez producenta dla użytkownika końcowego to około 1070 PLN brutto. Urządzenia można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, Action, RRC czy Veracomp. Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl.


dostarczył infoWire.pl
Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top