IT i technologie LIFESTYLE

Wirtualny świat do odkrycia w Silesia City Center

A gdyby tak poznać rzeczywistość rodem z filmów

Data publikacji: 2019-01-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wirtualny świat do odkrycia w Silesia City Center
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

A gdyby tak poznać rzeczywistość rodem z filmów science-fiction?

Wirtualny świat do odkrycia w Silesia City Center LIFESTYLE, IT i technologie - A gdyby tak poznać rzeczywistość rodem z filmów science-fiction?

A gdyby tak poznać rzeczywistość rodem z filmów science-fiction? W dniach 26-27 stycznia w Silesia City Center pojawią się symulatory z okularami 3D, kino 360/VR i stanowiska interaktywne, a wśród nich deska strachu, wirtualna wspinaczka, rollercoaster i wiele innych bezpłatnych atrakcji. Największe centrum handlowe na Śląsku zaprasza do wspólnej zabawy w strefie VR.

Virtual Reality to obraz sztucznej rzeczywistości stworzony dzięki najnowszej technologii komputerowej. Już w najbliższy weekend (26-27 stycznia) odwiedzający Silesia City Center będą mogli przenieść się do wirtualnego świata i doświadczyć nowych przygód.

Na Placu Śląskim zostanie utworzona strefa VR ze stanowiskami do zabawy w wirtualnej rzeczywistości. W punktach „VR mini” gracze będą mogli  przejść po desce strachu zawieszonej 80 pięter nad ziemią, wziąć udział w wyścigu parkour pokonując tor pełen niespodzianek, wspiąć się na szczyt góry czy przejechać rollercoasterem najbardziej ekstremalne trasy. Fani piłki nożnej będą mogli wejść na wirtualne boisko i sprawdzić się w roli bramkarza. Na dzieci czeka zabawny symulator pracy – dzięki niemu najmłodsi poznają przyszłość, w której władzę przejęły komputery.

Ale to nie koniec niespodzianek. Wśród stanowisk z wirtualną rzeczywistością znajdą się: bieżnia pozwalająca poruszać się w świecie VR, symulator lotu oraz lotnia z najwyższym poziomem immersji, dzięki którym użytkownicy będą mogli doznać tzw. zanurzenia zmysłów czy profesjonalny fotel wyścigowy. Na specjalnym rowerze – przy użyciu okularów 3D – będzie można odbyć lot pegazusem, poznać Dziki Zachód, popływać kajakiem czy pojechać w Formule 1. Przy punkcie z malowaniem 3D mali i nieco starsi artyści będą mogli stworzyć kreatywne prace i wydrukować je na miejscu.

A to już wiesz?  Zamień plecak w torbę podróżną

Wyjątkową atrakcją będzie kino 360/VR, czyli stanowisko do prezentacji filmów. Na obrotowych krzesłach będzie można zobaczyć m.in. takie projekcje jak „Świat dinozaurów” czy relaksacyjne krajobrazy w świecie VR.

Zabawa w wirtualnym świecie odbędzie się w Silesia City Center w dniach 26-27 stycznia. Z bezpłatnych stanowisk na Placu Śląskim będzie można korzystać w godzinach 12:00-18:00.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wirtualny świat do odkrycia w Silesia City Center LIFESTYLE, IT i technologie - A gdyby tak poznać rzeczywistość rodem z filmów science-fiction?
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy