Wiadomości branżowe

W 2020 roku 90% ludzi będzie miało telefon komórkowy – nowy raport Ericsson Mobility Report

65-70% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku było smartfonami.Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że technologia komórkowa wciąż rozpowszechnia się w zawrotnym tempie. 90% światowej populacji będzie posiadało telefon komórkowy przed 2020 rokiem.Najwięcej subskrypcji mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach – kolejno
  • 65-70% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku było smartfonami.

Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że technologia komórkowa wciąż rozpowszechnia się w zawrotnym tempie. 90% światowej populacji będzie posiadało telefon komórkowy przed 2020 rokiem.

Najwięcej subskrypcji mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach – kolejno 18 i 12 mln w samym tylko trzecim kwartale 2014 roku. W 2014 roku na całym świecie pojawiło się 800 mln nowych kart SIM działających na smartfonach. Całkowita liczba subskrypcji na smartfonach to obecnie 2,7 mld sztuk. Ericsson prognozuje, że w 2020 roku liczba ta osiągnie poziom 6,1 mld sztuk.

– Spadająca cena urządzeń mobilnych w połączeniu z poprawą ich użyteczności oraz rozwojem zasięgu sieci, to główne przyczyny rosnącego globalnego fenomenu jakim jest telefonia komórkowa, która niebawem będzie dostępna dla zdecydowanej większości ludzi, niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania – powiedziała Rima Qureshi, wiceprezydent i szef strategii w firmie Ericsson. – Ericsson Mobility Report pokazuje, że w 2020 roku będziemy ze sobą połączeni, jak nigdy wcześniej – dodaje Qureshi.

Wzrost liczby smartfonów na świecie nabiera dynamiki – stanowiły one ponad 65% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku (rok wcześniej było to tylko 55%).

Mimo rosnącego tempa sprzedaży smartfonów, raport firmy Ericsson wskazuje, że wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu w tym obszarze. Smartfony odpowiadają obecnie tylko za 37% wszystkich działających na świecie kart SIM. Co oznacza, że wielu użytkowników nie wybrało jeszcze bardziej zaawansowanych i ułatwiających korzystanie z internetu telefonów.

Cały raport:
link

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Facebook przedstawia nową aplikację Paper

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy