IT i technologie LIFESTYLE

Nowoczesne rozwiązania w systemach alarmowych Smart Home

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z fundamentalnych wartości w życiu każdego

Data publikacji: 2018-03-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowoczesne rozwiązania w systemach alarmowych Smart Home
Kategoria: LIFESTYLE, IT i technologie

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z fundamentalnych wartości w życiu każdego człowieka.

Nowoczesne rozwiązania w systemach alarmowych Smart Home LIFESTYLE, IT i technologie - Poczucie bezpieczeństwa to jedna z fundamentalnych wartości w życiu każdego człowieka.

To właśnie tu spędzamy większość naszego czasu, nabieramy energii na następny dzień i przechowujemy najcenniejsze dla nas rzeczy. Dom to dla większości z nas największa inwestycja życia, dlatego tak ważne jest dbanie o jego bezpieczeństwo. Niestety, w wyniku działania włamywaczy, nasz spokój może zostać bardzo szybko zakłócony.

Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku doszło do ponad 77000 włamań z kradzieżą, z czego wykryto tylko 34,5% ich sprawców. Co zrobić, aby poprawić nasze bezpieczeństwo i zapewnić szybką reakcję w przypadku pojawienia się intruza w naszym domu? Dane pokazują, że zwykły zamek do drzwi nie jest żadnym problemem dla odpowiednio przygotowanego włamywacza. Zasady działania przestępców polegają najczęściej na wcześniejszej obserwacji potencjalnych ofiar oraz wyborze dogodnej dla siebie pory, co sprawia, że w ponad 65% przypadków takie włamanie uchodzi im płazem. Policja jest bezradna, jeśli nie ma żadnych świadków zdarzenia, a sami przestępcy nie zostawią po sobie śladów. Jak w takim razie właściwie zabezpieczyć nasze mieszkanie? Pomóc w tym mogą nowoczesne rozwiązania, które zmieniają nasz dom w inteligentny system, błyskawicznie reagujący na każdą próbę włamania.

 

Jak inteligentny dom dba o bezpieczeństwo?

Wraz z rozwojem technologii pojawia się coraz więcej urządzeń “smart home”, które za pomocą sieci, połączone są z centralnym interfejsem, np. aplikacją na smartfona. Tym samym, korzystając z nich, możemy otrzymać powiadomienie o kończącej się żywności produktów w lodówce lub potrzebie przewietrzenia mieszkania z powodu wysokiej wilgotności w jednym z pomieszczeń. W dodatku będziemy mogli odpowiednio przyciemnić inteligentną żarówkę, a nawet zaplanować, aby o wybranej godzinie zrobiła to sama, jednocześnie zmieniając swój kolor na nasz ulubiony. To oczywiście tylko próbka funkcjonalności “inteligentnego domu” – takich sprzętów pojawią się coraz więcej i oferują one jeszcze bardziej wysublimowane możliwości. Z pewnością ułatwiają one życie i pozwalają zaoszczędzić nasz cenny czas. Warto zaznaczyć, że nie zapomniano o kwestii bezpieczeństwa – na podobnych zasadach działają inteligentne systemy zabezpieczeń. Więcej o ich funkcjonowaniu opowiedział Tomasz Kowalewski, który jest ekspertem od systemów bezpieczeństwa w firmie EZVIZ:

A to już wiesz?  PGA 2016: Mad Catz i Techland zapraszają na dalekowschodnią wycieczkę

Idea działania inteligentnych systemów zabezpieczeń polega najczęściej na połączeniu różnego rodzaju sensorów z centralnym hubem sterowanym za pomocą aplikacji oraz specjalnego pilota, który po wystąpieniu określonego zdarzenia natychmiast informuje właściciela, wysyłając powiadomienie na ekran jego smartfona. Tego typu zestawy mogą być z łatwością rozbudowywane o potrzebne komponenty. Przykładem może być HUB A1 firmy EZVIZ, który umożliwia podłączenie do 32 różnych sensorów, takich jak sensor otwarcia drzwi, szuflad czy okien, sensor zalania czy sensor ruchu. Umożliwia to objęcie systemem kluczowych miejsc w domu, które mogą zostać wykorzystane przez włamywacza do wtargnięcia do mieszkania.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowoczesne rozwiązania w systemach alarmowych Smart Home LIFESTYLE, IT i technologie - Poczucie bezpieczeństwa to jedna z fundamentalnych wartości w życiu każdego człowieka.
Hashtagi: #LIFESTYLE #IT i technologie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy