Wiadomości branżowe

Luksus na Instagramie

Teaser

Marki luksusowe na tyle mocno angażują emocje konsumentów, że nie muszą starać się o obecność we wszystkich portalach społecznościowych. W dużej mierze robią to za nich sami konsumenci, dla których utożsamianie się z ulubioną prestiżową marką równe jest korzystaniu z obrandowanych nią produktów. A zarówno producenci, jak i konsumenci do promocji luksusu szczególnie upodobali sobie Instagram.

Jak wynika z ostatniego raportu dotyczącego platform społecznych, sporządzonego przez L2 Think Tank z Nowego Jorku[1], w którym oceniano obecność i działanie 247 marek w 15 platformach społecznych, aplikacja Instagram angażuje konsumentów 18 razy bardziej niż Facebook i prawie 50 razy bardziej niż inne portale społecznościowe.

W ostatnim czasie można zauważyć bardzo dynamiczny rozwój Instagramu – korzysta z niego już aż 130 mln użytkowników, wzrasta też ilość profili firmowych. O ile oczywiste jest, że na Facebooku prezentują się już prawie wszystkie luksusowe marki takie, jak np. Burberry czy Rollex (dokładnie 99,6%), to zaskakujące jest, że na Instagramie swoje profile ma ich aż 70%. Typowa prestiżowa marka prezentuje się średnio na 7 platformach społecznościowych, a profile firmy Swarovski można znaleźć aż na 15.

Z raportu wynika, że platformy społeczne oparte na kontencie wizualnym (jak np. Instagram, Pinterest, czy YouTube) angażują konsumentów o wiele bardziej niż inne portale społecznościowe. Co więcej, użytkownicy Instagramu mają kontakt nawet z tymi luksusowymi markami, które nie prowadzą swoich profili - np. Chanel nie ma swojego oficjalnego konta, a tagiem marki oznaczono aż 2,7 milionów opublikowanych tam zdjęć. W branży aranżacji wnętrz prowadzi natomiast Pinterest, który generuje mniej więcej tyle samo działań e-commerce, co Facebook. 

Dzięki ostatnio dodanej możliwości publikowania plików wideo przy użyciu Instagramu, konsumenci i marki mogą wybierać pomiędzy tą platformą, a Vine oraz YouTube, który też cały czas się rozrasta – filmy publikowane np. przez Dior oglądało ponad 5 mln użytkowników.

– W przypadku luksusowych marek rzecz nie w tym, by prezentować się wszędzie, lecz by wiedzieć, która platforma jest dla nas odpowiednia, zarówno ze względu na ilość użytkowników, jak i na stopień zaangażowania społeczności – tam powinniśmy skoncentrować swoje działania mówi Anna Kukawska, PR & Event Manager GRUPA 365 NETWarto też skupić się raczej na promowaniu odpowiedniego stylu życia, a nie samego produktu. Wtedy sukces marki luksusowej gwarantowany – dodaje.

Jak długo konsumentów cieszyć będzie oglądanie ładnych obrazków prezentujących często niedostępne dla nich produkty – nie wiadomo. Istotne jest, że to narzędzie promocji działa tu i teraz. I luksusowe marki coraz częściej świadomie po nie sięgają.

GRUPA 365 NET to innowacyjna agencja działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet - gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts